LISA! Kursy Językowe za Granicą

Szanghaj - mini grupy

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Język chiński w Szanghaju - Mini Grupy

Szanghaj jest miastem żyjącym w szybkim tempie, bardzo  kolorowym i międzynarodowym. Znajdziemy tutaj całe dzielnice zaprojektowane przez niemieckich architektów, włoską modę w sklepach z odzieżą, francuskie wino w domach handlowych itp.


LISA-Sprachreisen-Chinesisch-Shanghai-City-Downtown-Shopping-Einkaufstrasse-Reklame-Glitzer-Strassen-Chinesisch

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SZANGHAJ - MINI GRUPY:

  1. Miejsce: nauka chińskiego (mandaryńskiego) w ekscytującej, nowoczesnej metropolii
  2. Jakość: doskonała lokalizacja, małe grupy, indywidualne podejście do kursantów
  3. Wybór kursów: "Kultura Chińska",  "Odkrywanie Szanghaju", "Życie w Sznaghaju"

 

Szanghaj jest światowej klasy miastem od końca XIX wieku. Na początku XX wieku Szanghaj stał się sławny na całym świecie. Chociaż czasy wojen opiumowych i domów herbaty dawno już minęły, Szanghaj jest wciąż znany jako miejsce wyczucia dobrego smaku i jest uważany za ważną stolicę mody, kuchni i kultury. Na przekór jednolitości nakładanej przez różne reżimy komunistyczne, Szanghaj zawsze był wyjątkowym i pięknym miastem z dwóch powodów. Z jednej strony, to nowoczesne miasto jest pełne drapaczy chmur i nowoczesnych dzielnic, takich jak Lingang New City, nadbrzeża wzdłuż którego spacerując natkniemy się na operę, szkoły i muzea, przez co Szanghaj często porównywany jest do Hamburga w Niemczech. Z drugiej strony, Szanghaj pozostał wierny swoim korzeniom w niektórych obszarach. Stare Miasto pełne jest wąskich, krętych uliczek, gdzie miejscowi nadal szanują dawne tradycje i zwyczaje swoich przodków. Te dzielnice ciągle pachną palonym kadzidłem i znaleźć  tu można starożytne świątynie praktycznie na każdym rogu, nie wspominając już o tysiącach ludzi, którzy żyją tak samo od wieków: rowerzyści zjeżdżają na rowerach w dół po wąskich uliczkach, inni siedzą na zewnątrz swoich domów i grają w cokolwiek  paląc papierosy. Maleńkie uliczne stragany w tej oferują wyśmienite dania w niewygórowanych cenach. Niektóre z głównych atrakcji tego obszaru to: Longhua Pagoda, która została zbudowana między X a XIII wiekiem za czasów panowania dynastii Song; Longhua Świątynia z ogromnym posągiem Buddy i ogród Yuyuan, powstały w XVI wieku.

null

Pudong to nowoczesna dzielnica pełna najlepszych restauracji takich jak Restaurant Minghao Seafood, która serwuje świeże ryby zakupione z pobliskiego targu rybnego. Warto ją także odwiedzić dla obejrzenia i zrobienia kilku ciekawych zdjęć! Słynny Shanghai Maglev Train, czyli lewitująca kolej magnetyczna zaprojektowana przez Siemens, jest najszybszym sposobem dotarcia do centrum Szanghaju. Miasto posiada szeroką gamę wydarzeń kulturalnych do zaoferowania: od Międzynarodowego Festiwalu Mody w Szanghaju do Wyścigu w Smoczych Łodziach, który odbywa się piątego dnia  piątego miesiąca księżycowego. To miasto jest także domem pięknej architektury -  od drapaczy chmur, takich jak Orientalna Wieża Perłowa, do imponującej opery znajdującej się na promenadzie Bund. Ogromne rynki Szanghaju są zawsze warte odwiedzenia. Tutaj handlarze żywo targują się z kupującymi, którym z dumą pokazują swoje wyroby. Na straganach sprzedaje się wszystko - od żywych ptaków do antyków. W Tai Dong Lu, na rynku antyków, znajdziesz szeroki wybór produktów. By zrobić bardziej eleganckie zakupy, wybierz się na jedną z wysokiej klasy ulicę handlową w centrum, np. Huaihai Lu lub Nanjing Lu. Tamtejsze butiki z logami znanych projektantów sprzedają wszystko - od Gucciego do Prady, obszary te są równie efektowne jak londyński Oxford czy Regent Street. Życie w Szanghaju zaczyna się nocą, kiedy tysiące neonów jest włączonych. Typowe uliczki, które oferują bogate życie nocne to Maoming Lu i Hengshan Lu. Dzielnica Pudong z imponującą panoramą jest także domem wielu wspaniałych restauracji, które często mają duże okna, przez które goście mogą cieszyć się widokiem morza nocnych świateł. Pyszny posiłek w jednej z tych restauracji jest często następstwem nocy spędzonej w jednym z klubów, np. La Fabrique na Jianguo Zhonglu lub klubie jazzowym Cotton na Fuxing Lu. Wchodząc do  wewnątrz tego klubu, będziesz poczujesz, że jesteś w Nowym Jorku w East Village, Manhattanie lub Staten Island! Fani muzyki klasycznej znajdą mnóstwo koncertów w ofercie miejscowej opery. Szanghaj jest miastem najdalej wysuniętym na zachód od wszystkich głównych miast chińskich i można dostać się tu z Warszawy w około 10 godzin.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .