LISA! Kursy Językowe za Granicą

Chiny

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

KURSY JĘZYKA CHIŃSKIEGO ZA GRANICĄ 

Kontakt telefoniczny: 22 6650281

Połącz naukę języka ze zwiedzaniem tego niesamowitego kraju

Państwo Środka – kraj wysławianych kolorowych smoków, tysięcy czerwonych papierowych lampionów i zdrowej, smacznej kuchni, w której króluje aromatyczny ryż, pyszna kaczka po pekińsku, i świeżo usmażone warzywa. Chiny to olbrzymi i różnorodny kraj położony pomiędzy Syberią na północy i Himalajami na południu i obejmuje wyżyny Tybetu, żyzne niziny dorzecza Jangcy, mongolskie sawanny. Chiny, jak mało które inne państwo kultywują swoją tradycję. Dzisiaj, tak jak w przeszłości Chińczycy rozpoczynają swój dzień od ćwiczeń fizycznych, później piją uspokajającą herbatę, a popołudniami w kafejkach internetowych testują najnowsze gry komputerowe. Wieczory to czas relaksu w barach karaoke.

W XIII wieku Marco Polo, jako pierwszy europejski odkrywca pokonał  „szlak jedwabny” i dotarł do Chin. Jego kroniki z podróży uczyniły go sławnym. W tych kronikach nie znajdziemy informacji o największej na świecie ludzkiej budowli – Wielkim Murze Chińskim. Jego długość to ponad 6000 km.  Nie daleko od Wielkiego Muru są groby słynnej dynastii Ming i stolica kraju – Pekin. To kraj, którego architektoniczne dziedzictwo sprzed tysięcy lat zostało zachowane.  Pięknie zaprojektowane ogrody z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów, wspaniałe pałace, misternie rzeźbione w imponujące kształty wprawiają w zachwyt. W Leshan Dafo, znajduje się wyryty w skale największy na świecie posąg Buddy. Mierzy ponad 70 metrów. Świątynie buddyjskie znajdują się w całym kraju, roztaczając aromat kadzidełek. Chińskie lasy to siedliska zwierząt, których nie spotkamy nigdzie indziej na świecie. Wśród nich, najbardziej znane to panda wielka.

Miasta Chin również mają wiele do zaoferowania: Pekin jest domem Zakazanego Miasta, w Qufu, znajduje się grób Konfucjusza - słynnego chińskiego myśliciela i uczonego, Nanjing reprezentuje narodziny Republiki Chińskiej, a miasto Xi'an w środkowych Chinach jest miejscem, gdzie odkryto Terakotową Armię, której historia sięga 3000 r. p.n.e.. Warto, zrezygnować z klimatyzowanych hoteli i ich kuchni i wybrać się na ulice chińskich miast, gdzie na straganach, ze świeżych produktów, przygotowana będzie dla nas gorąca potrawa. W ten sposób poznamy ten niezmiernie ciekawy kraj.


Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .