LISA! Kursy Językowe za Granicą

Viareggio

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

KURSY JĘZYKA WŁOSKIEGO W VIAREGGIO

Turyści oraz mieszkańcy Viareggio wolne dni spędzają na najdłuższej i najszerszej piaszczystej plaży w zatoce, opalając się i pływając się w morzu. Wieczorami zapełniają bary, kluby i restauracje przy promenadzie.

LISA-sprachreisen-italienisch-Viareggio-strand-meer-sonne-entspannen-freizeit-baden

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ VIAREGGIO:

  1. Krótkie odległości: atrakcje masta oraz zakwaterowanie w zasięgu ręki
  2. Jakość: kameralna szkoła z indywidualnym podejściem, wysoki poziom nauczania
  3. Miejsce: nauka włoskiego połączona z wypoczynkiem na pięknej plaży

 

 

Viareggio znajduje się w północno-zachodniej części Włoch, 15 km na zachód od miejscowości Lucca i jest jednym z najpiękniejszych kurortów nadmorskich w Toskanii. To liczące 64 000 mieszkańców miasteczko ma najdłuższe i najszersze plaże w całej Zatoce Genueńskiej. Viareggio słynie z odbywającego się tu co roku w lutym kolorowego karnawału, który w 2013r będzie obchodził swoją 140 rocznicę! W każdą niedzielę lutego można podziwiać na ulicach miasta bogato zdobione platformy z gigantycznymi figurami zrobionymi z masy papierowej. Większość z nich przedstawia karykatury polityków i innych znanych osób. Mieszkańcy zaczynają przygotowania do karnawału na kilka tygodni wcześniej.

Stara promenada ciągnąca się wzdłuż portu pełna jest budynków i pawilonów z 20-tych lat XX wieku, wybudowanych w stylu Art Deco. Miasto było w tym czasie niezwykle popularne i chętnie odwiedzane przez turystów. Dwa najbardziej znaczące budynki z tego okresu to czterogwiazdkowy Grand Hotel Royal oraz restauracja Gran Caffè Margherita, której wieże zwieńczone są kopułami w jasnoniebieskie i żółte paski. Będąc w Viareggio warto wstąpić wieczorem do tej restauracji i skosztować jej wybornych dań, zwłaszcza tych ze świeżymi, morskimi rybami.

Dalej na promenadzie znaleźć można więcej różnorodnych restauracji, a także barów i małych sklepików, które każdego wieczoru przyciągają tłumy. Ta część miasta w miesiącach letnich jest zawsze pełna ludzi. Warto również odwiedzić któregoś ranka rynek na placu Piazza Cavour, na którym kupić można świeże, dopiero co złowione ryby, owoce morza i regionalne warzywa. To na nich opierają się wszystkie lokalne specjały. W pobliżu Viareggio, w Torre del Lago, mieszkał i tworzył wielki włoski kompozytor Giacomo Puccini, na którego cześć co roku odbywa się Festiwal Puccini – w amfiteatrze wystawiane są wtedy jego opery. Willa kompozytora stanowi obecnie muzeum i jest dostępna dla zwiedzających.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .