LISA! Kursy Językowe za Granicą

Tropea

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka włoskiego w Tropei

Tropea to pełne uroku miasteczko położone na wybrzeżu Kalabrii, na szczycie stromego klifu. U jego stóp znajduje się złota, piaszczysta plaża i krystalicznie czyste, turkusowe Morze Tyrreńskie.

LISA-sprachreisen-italienisch-Tropea-aussblick-meer-strand-kueste-blumen-italien

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ TROPEĘ:

  1. Krótkie odległości do: plaży, atrakcji miasta, miejsca zakwaterowania
  2. Miejsce: nauka włoskiego w pięknym nadmorskim kurorcie
  3. Jakość: nowoczesna szkoła, uczestnicy kursów z całego świata

 

Tropea położona jest w regionie Kalabrii, nad Morzem Tyrreńskim, na południu Półwyspu Apenińskiego. To małe, malownicze miasteczko nie jest specjalnie popularną miejscowością turystyczną, choć oferuje wiele różnorodnych atrakcji. Słoneczny kawałek wybrzeża, na którym się znajduje, nazywany jest Costa degli Dei, czyli „Wybrzeże Bogów”, ze względu na nietypowe formacje skalne i strome klify górujące nad wodą. Najlepiej prezentują się one widziane z morza – warto więc wybrać się tu na wycieczkę łódką. Tropea wieńczy szczyt klifów, 40 m nad poziomem morza. Jasne ściany domów tego spokojnego miasteczka wydają się być niemal częścią klifu. U jego podnóża rozciąga się czysta, piaszczysta plaża nad brzegiem turkusowego morza. W pogodny dzień polecamy wycieczkę na Wyspy Liparyjskie lub na wulkaniczną wyspę Stromboli.

Historyczne centrum Tropei urzeka swoim labiryntem wąskich uliczek i zahartowanych słońcem domków. Niemal każdy odwiedzający to miejsce zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia. Na turystów czekają różnorodne sklepy i kameralne bary. Na ich werandach odpoczywają często starsi miejscowi ludzie, którzy czytają gazety, spoglądając od czasu do czasu na otoczenie. W gorący dzień polecamy ochłodzić się w lodziarni Gelateria Tonino, która kusi przechodniów wybornymi lodami dostępnymi w wielu smakach. Jej właściciele są niezwykle uprzejmi oraz gościnni i z chęcią wdają się z naszymi kursantami w miłe pogawędki. 

 
Słynny kościół pielgrzymkowy, Santa Maria dell’Isola di Tropea, położony jest na szczycie piaskowcowego klifu, w otoczeniu zielonych krzewów i drzew, oddzielony od reszty miasteczka. Można dotrzeć do niego z plaży, po wyrzeźbionych w klifie schodkach. Jedynie kilka minut jazdy od Tropei położony jest przylądek Capo Vaticano, z którego punktu widokowego dostrzec można Messynę, miasto na wschodzie Sycylii oraz wulkaniczną wyspę Stromboli. Krajobraz otaczający Tropeę pełen jest pól, na których uprawiane są bakłażany, a także gajów oliwnych rosnących na zboczach gór. Na łąkach Kalabrii pasą się stada owiec, krów i kóz, których mleko używane jest do produkcji wyśmienitych odmian regionalnego sera, takich jak aromatyczny, nadziewany masłem butirro. Miejskie restauracje oferują wiele doskonałych dań, których warto spróbować po cudownym dniu spędzonym na plaży. Typową przystawką są tutaj karczochy marynowane w wybornej mieszance ziół. Ten wspaniały nadmorski kurort z krystalicznie czystą wodą i długimi, słonecznymi popołudniami gwarantuje udane wakacje!


 

.

 

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .