LISA! Kursy Językowe za Granicą

Triest

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

KURSY JĘZYKA WŁOSKIEGO W TRIEŚCIE

Triest, położony w północno-wschodnich Włoszech, pełen jest radośnie gestykulujących Włochów, którzy spotykają się na espresso wśród zabytkowych budynków miasta. To fascynujące miasto łączy kulturę Włochów oraz austriackie i bałkańskie wpływy.

LISA-Sprachreisen-Italienisch-Triest-Meer-Kueste-Aussicht-Waelder-Berge

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ TIEST:

  1. Idealne dla rodzin: mozliwość wykupienia usługi opieki nad dziećmi
  2. Jakość: kameralna szkoła z indywidualnym podejściem, wysoki poziom nauczania
  3. Miejsce: unikalne miasto, gdzie spotykają się 3 zupełnie różne kultury


W Trieście białe klify odzwierciedlają się w lazurowym morzu, blade cegły mienią się w słońcu, a świeże morskie powietrze miesza się z zapachem dzikich ziół. Triest jest średniej wielkości miastem w północno-wschodnich Włoszech w pobliżu granicy ze Słowenią, liczącym około 200 tys. mieszkańców. Miasto znajduje się nad niebieskim morzem Adriatyckim w otoczeniu malowniczych krajobrazów, a przystań jest wyłożona dookoła uroczymi kawiarniami i barami.

W centrum miasta jest plac Unita d'Italia, otoczony malutkimi sklepami i kawiarniami. Na sąsiednich ulicach możesz zobaczyć jak wygląda typowe włoskie życie gestykulujących, śmiejących się Włochów. Enoteca Nanut jest najlepszym miejscem do skosztowania lokalnych win, a Trattoria Citta di Londra zaserwuje Ci tradycyjne specjały regionalne. Powinieneś także spróbować słodkich specjałów tego regionu, takich jak putizza, pinza i mandorlato w Caffe Pasticceria Pirona. Triest jest pełen śladów przeszłości. Od XIV wieku do 1918 roku miasto było częścią Austrii, potem Monarchii Austro-Węgierskiej. Wiedeński urok żyje wciąż w pięknych budynkach w stylu Art Nouveau, w kawiarniach, posągu księżniczki Sissi i kolejce linowej. Nasi studenci kursu języka włoskiego w Trieście, nie powinni przegapić wizyty w cukierni w stylu Art Deco „La bomboniera”, gdzie znaleźć można szeroki wybór wymarzonych czekoladek, ciastek i czekolady.

Piękne białe klify Triestu i lazurowe morze inspirowało niezliczonych artystów i pisarzy. Wielu autorów z całego świata spędziło tutaj pewien czas swojego życia, aby napisać swoje arcydzieła. Byli to m.in. James Joyce, Italo Svevo, Rainer Maria Rilke i Kafka, ale to tylko kilku z nich. W całym mieście znajdują się pomniki i posągi znanych autorów. Opera House „Teatro Verdi”, jest jednym z najbardziej znanych miejsc we Włoszech, a dwie opery Verdiego miały tutaj swoje premiery. Triest jest otoczony górami, a południowa strona miasta jest otwarta na morze. Świetna lokalizacja oznacza, że uczestnicy naszych kursów języka włoskiego w Trieście będą mogli cieszyć się w tym mieście łagodnym klimatem i leciutkim wiatrem przez cały rok.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .