LISA! Kursy Językowe za Granicą

Sanremo

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka włoskiego w Sanremo

Sanremo to miasto o niezwykle zróżnicowanej architekturze - można znaleźć tu budynki reprezentujące style od baroku i manieryzmu po Belle Époque. Ten popularny kurort słynie również ze słonecznej riwiery i pięknych, piaszczystych plaż.  

LISA-sprachreisen-italienisch-sanremo-meer-sonne-stadt-sightseeing-panorama-spaziergang

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SANREMO:

 

  1. Wyjątkowa oferta: kurs języka i kultury, kursy włoskiego i gotowania
  2. Jakość: małe grupy, rodzinna atmosfera
  3. Położenie: szkoła w sercu miasta, w pobliżu morza

 

Sanremo to nadmorski kurort położony w regionie Ligurii, we włoskiej części „Riwiery Kwiatowej”. Jedynie 25 km stąd przebiega granica z Francją – w pobliżu znajduje się więc Lazurowe Wybrzeże słynne ze swojej turkusowej wody i takich kurortów jak Monako, Nicea, czy Cannes, którym jednak mniej znane Sanremo w niczym nie ustępuje! Odwiedzając je, warto wypożyczyć łódź i wybrać się w krótki rejs po Morzu Ligurskim. To urocze miasto, pełne wspaniałych budowli architektonicznych najpiękniej wygląda właśnie z morza, kiedy zbliżamy się do eleganckiej mariny jachtowej. Krajobraz dopełniają wtedy zielone wzgórza, u stóp których położony jest kurort. Historyczne centrum miasta nazywa się La Pigna i kryje w sobie prawdziwy labirynt wąskich uliczek pełnych rodzinnych restauracji i typowych włoskich trattorii.


Nowsza część miasta położona j est powyżej starego portu, wzdłuż ulicy Corso Matteotti. Znaleźć tam można eleganckie butiki i różnorodne sklepy. Ulicę tę mniej więcej w połowie przecina Corso Augusto Mombello, która prowadzi pod górę do ogromnego rynku kwiatowego, Mercato dei Fiori. Sprzedawcy otwierają swoje stoiska z pięknymi, pachnącymi ciętymi kwiatami tuż po wschodzie słońca. W Sanremo szczególnie popularne są róże i goździki. Niedaleko rynku znajduje się Corso degli Inglesi, pełne wspaniałych willi wybudowanych w stylu Art Nouveau. Nazwa tej mieszkalnej ulicy wzięła się od wielu bogatych angielskich rodzin, które się tu osiedliły. Jednym z najciekawszych budynków w całym mieście jest rosyjska cerkiew wzorowana na moskiewskiej Katedrze Św. Bazylego. Cerkiew naprawdę się wyróżnia, zwłaszcza że w jej otoczeniu stoją głównie budowle stylów Belle Époque, manieryzmu i baroku. Mimo to jednak najbardziej znanym kościołem w Sanremo pozostaje romańsko-gotycka katedra San Siro.

Długie, wysadzane palmami miejskie promenady pełne są kameralnych, romantycznych restauracji, które serwują świeżo złowione ryby i różne rodzaje makaronu. Lokalną specjalnością są trofie – krótkie, ręcznie rolowane kluseczki – z liguryjskim pesto, podawane z lampką wina Rossese. Będąc w Sanremo można również spróbować swojego szczęścia i wstąpić wieczorem do słynnego miejskiego kasyna (Casinó Municipale). Ten piękny budynek wybudowany został w 1905 roku i od tamtej pory niemal codziennie po zachodzie słońca wypełnia się ludźmi.

Zadaj pytanie
Wyślij