LISA! Kursy Językowe za Granicą

Sanremo

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka włoskiego w Sanremo

Sanremo to miasto o niezwykle zróżnicowanej architekturze - można znaleźć tu budynki reprezentujące style od baroku i manieryzmu po Belle Époque. Ten popularny kurort słynie również ze słonecznej riwiery i pięknych, piaszczystych plaż.  

LISA-sprachreisen-italienisch-sanremo-meer-sonne-stadt-sightseeing-panorama-spaziergang

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SANREMO:

 

  1. Wyjątkowa oferta: kurs języka i kultury, kursy włoskiego i gotowania
  2. Jakość: małe grupy, rodzinna atmosfera
  3. Położenie: szkoła w sercu miasta, w pobliżu morza

 

Sanremo to nadmorski kurort położony w regionie Ligurii, we włoskiej części „Riwiery Kwiatowej”. Jedynie 25 km stąd przebiega granica z Francją – w pobliżu znajduje się więc Lazurowe Wybrzeże słynne ze swojej turkusowej wody i takich kurortów jak Monako, Nicea, czy Cannes, którym jednak mniej znane Sanremo w niczym nie ustępuje! Odwiedzając je, warto wypożyczyć łódź i wybrać się w krótki rejs po Morzu Ligurskim. To urocze miasto, pełne wspaniałych budowli architektonicznych najpiękniej wygląda właśnie z morza, kiedy zbliżamy się do eleganckiej mariny jachtowej. Krajobraz dopełniają wtedy zielone wzgórza, u stóp których położony jest kurort. Historyczne centrum miasta nazywa się La Pigna i kryje w sobie prawdziwy labirynt wąskich uliczek pełnych rodzinnych restauracji i typowych włoskich trattorii.


Nowsza część miasta położona j est powyżej starego portu, wzdłuż ulicy Corso Matteotti. Znaleźć tam można eleganckie butiki i różnorodne sklepy. Ulicę tę mniej więcej w połowie przecina Corso Augusto Mombello, która prowadzi pod górę do ogromnego rynku kwiatowego, Mercato dei Fiori. Sprzedawcy otwierają swoje stoiska z pięknymi, pachnącymi ciętymi kwiatami tuż po wschodzie słońca. W Sanremo szczególnie popularne są róże i goździki. Niedaleko rynku znajduje się Corso degli Inglesi, pełne wspaniałych willi wybudowanych w stylu Art Nouveau. Nazwa tej mieszkalnej ulicy wzięła się od wielu bogatych angielskich rodzin, które się tu osiedliły. Jednym z najciekawszych budynków w całym mieście jest rosyjska cerkiew wzorowana na moskiewskiej Katedrze Św. Bazylego. Cerkiew naprawdę się wyróżnia, zwłaszcza że w jej otoczeniu stoją głównie budowle stylów Belle Époque, manieryzmu i baroku. Mimo to jednak najbardziej znanym kościołem w Sanremo pozostaje romańsko-gotycka katedra San Siro.

Długie, wysadzane palmami miejskie promenady pełne są kameralnych, romantycznych restauracji, które serwują świeżo złowione ryby i różne rodzaje makaronu. Lokalną specjalnością są trofie – krótkie, ręcznie rolowane kluseczki – z liguryjskim pesto, podawane z lampką wina Rossese. Będąc w Sanremo można również spróbować swojego szczęścia i wstąpić wieczorem do słynnego miejskiego kasyna (Casinó Municipale). Ten piękny budynek wybudowany został w 1905 roku i od tamtej pory niemal codziennie po zachodzie słońca wypełnia się ludźmi.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .