LISA! Kursy Językowe za Granicą

Salerno

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka włoskiego w Salerno

Wzdłuż małej, ale pięknej plaży Salerno położona jest promenada pełna wysokich, zielonych palm, z której rozpościera się wspaniały widok na Wybrzeże Amafi.

LISA-Sprachreisen-Italienisch-Salerno-Meer-Boot-Strand-See-Aussicht

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SALERNO:

  1. Miejsce: nauka włoskiego nad morzem w nowoczesnej szkole jezykowej
  2. Bogaty wybór kursów: kursy kombinacyjne, kluturowe, dla nauczycieli, rodzinne
  3. Opcje dodatkowe: włoski+gotowanie, włoski+literatura, włoski+sztuka ceramiczna

 

Salerno położone jest w regionie Kampanii, na południowym zachodzie Włoch, pomiędzy wzgórzami Zatoki Salerno na Wybrzeżu Amalfi. Miasto to jest stolicą prowincji o tej samej nazwie i liczy 145 000 mieszkańców. Utworzona tu została najstarsza w historii uczelnia medyczna w Europie – Scuola Medica Salernitana. Miasto otoczone jest zielonymi zboczami gór, a w niemal każdym ogrodzie rosną soczyste żółte cytryny. Wykorzystywane są one przez mieszkańców do produkcji pysznych lokalnych specjalności, takich jak likier Limoncello. W gorący dzień polecamy wybrać się do jednej z położonych wzdłuż promenady lodziarni na „brioche con gelato” – kanapkę ze słodkiej bułeczki z lodami w wybranych smakach.

Jednym z najważniejszych zabytków w Salerno jest tutejsza katedra, położona na końcu ulicy Via Duomo, w historycznym centrum miasta. Katedra wybudowana została w drugiej połowie XI wieku w stylu arabsko-normandzkim. Wewnątrz niej znajduje się grób papieża Grzegorza VII oraz relikwie św. Mateusza, ewangelisty. Inną wspaniałą budowlą Salerno jest zamek Castello di Arechi, wznoszący się na szczycie wzgórza nad miastem. Wybudowany został w VIII wieku dla Longobardów i Normanów, a obecnie stanowi znakomitą atrakcję turystyczną. Z zamku rozpościera się cudowny widok na miasto oraz na mieniące się w słońcu błękitne morze.

Salerno nie jest jednak odwiedzane przez tłumy turystów. Życie miasta toczy się spokojnym rytmem jego mieszkańców, którzy niespiesznie poruszą się po ulicach pozdrawiając mijanych na swej drodze znajomych. Zarówno młodzi, jak i starsi lubią spotykać się w miejskich barach i restauracjach, by wspólnie zjeść kolację przy lampce wina. Polecamy zwłaszcza typową lokalną restaurację Al Cenacolo na placu Piazza Alfano. Wieczorem Salerno ma do zaoferowania mnóstwo różnorodnych rozrywek – bary na Via Roma w weekendy pełne są ludzi, a kluby pozostają otwarte do samego rana. Przetańczyć całą noc można m.in. w Soho My Disco na Via Generalne Clark.

Salerno jest również znakomitym punktem startowym na wycieczki statkiem na wyspę Capri oraz miasta-muzeum Pompejów. Pompeje i jego mieszkańcy zostali pogrzebani żywcem pod kilkumetrową warstwą popiołu wulkanicznego podczas erupcji wulkanu Wezuwiusza, prawie 20 wieków temu – w 79 roku. Według dotychczasowych badań w czasie wybuchu zginęło ok. 2000 osób. Miasto odnalezione zostało na przełomie XVI i XVII wieku. Obecnie zwiedzając ruiny Pompejów podziwiać można doskonale zachowane freski, piekarnie, studnie, amfiteatr, a nawet narzędzia.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .