LISA! Kursy Językowe za Granicą

Piza

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka włoskiego w Pizie

Rodzinne miasto Galileusza znane jest na całym świecie ze swojej Krzywej Wieży. Na turystów czeka tutaj jednak więcej atrakcji - wspaniała katedra, baptysterium, pałac rodziny Medyceuszy i most Ponte di Mezzo.
 

LISA-Sprachreisen-Italienisch-Pisa-Zeitung-lesen-auf-Italienisch-Sightseeing-Stadtbummel-Einkaufen-Altstadt

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SALERNO:

  1. Miejsce: nauka włoskiego w pieknym mieście i po atrakcyjnej cenie
  2. Jakość: kameralna szkoła z indywidualnym podejściem, wysoki poziom nauczania
  3. Opcje dodatkowe: kursy języka i kultury, programy 50+

 

Piza położona jest w regionie Toskanii i rozciąga się wzdłuż brzegów rzeki Arno. Miasto liczy ok. 90 000 mieszkańców, a połowę z nich stanowią studenci. Niewątpliwie najbardziej atrakcyjną częścią Pizy, przyciągającą każdego roku tłumy turystów, jest Plac Cudów – Piazza dei Miracoli, zlokalizowany na północ od średniowiecznego Starego Miasta. Na placu tym znajduje się słynna Krzywa Wieża, a także wspaniała katedra, baptysterium oraz duży cmentarz udekorowany oryginalnymi freskami. Wszystkie te budynki wykonane zostały z białego marmuru, który błyszczy się w słońcu nadając im piękną poświatę. Krzywa Wieża w zamierzeniu miała być prosta, ale wkrótce po rozpoczęciu budowy w 1174 roku, zaczęła się samoistnie odchylać od pionu. Od 1990 roku przez 11 lat zamknięta była dla zwiedzających – wprowadzono przez ten czas dodatkowe środki mające zabezpieczyć ją przed dalszym odchylaniem. Obecnie turyści mogą wspiąć się na sam szczyt 55-metrowej wieży i podziwiać z niej widok na okolicę.

 
Przechodząc wzdłuż ulic Via Capponi i Via Martiri, w kilka minut dotrzeć można z Piazza dei Miracoli do historycznego centrum Pizy. Na placu Piazza dei Cavalieri znajduje się pałac wybudowany dla potężnej dynastii Medyceuszy oraz niesamowity kościół Santo Stefano. Idąc dalej wzdłuż ulicy Via Dini natrafimy na główny pasaż handlowy miasta, Borgo Stretto, pełen różnorodnych butików i małych kawiarenek. Dzięki zadaszonym przejściom i łukom nad ulicą, spacer po niej jest bardzo przyjemny. Podążając wąskimi uliczkami Starego Miasta zauważyć można porozwieszane między budynkami liny z praniem, charakterystyczne dla włoskich miast. Turyści rzadko odwiedzają ten rejon, gdzie miejscowe „signore” rozmawiają ze sobą w lokalnej gwarze stojąc na balkonie, podczas gdy pranie trzepocze na wietrze. Idąc dalej pasażem Borgo Stretto dojdziemy do antycznego mostu Ponte di Mezzo, gdzie raz w roku odbywa się zabawna „gra na moście” (Gioco del Ponte) – mieszkańcy dwóch stron rzeki rywalizują ze sobą w różnorodnych konkurencjach.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .