LISA! Kursy Językowe za Granicą

Milazzo

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka włoskiego w Milazzo

Różnorodność Sycylii znakomicie widać w jej niepowtarzalnej kuchni i architekturze. Milazzo to niewielki słoneczny kurort z długimi, piaszczystymi plażami, które zachwycą każdego miłośnika nadmorskiego wypoczynku.

LISA-Sprachreisen-Italienisch-Milazzo-Sizilien-Insel-Geschichte-Mystik-Felsenkueste-Sandstraemde


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ MILAZZO:

  1. Lokalizacja: szkoła w centrum, miejse zakwaterowania w pobliżu
  2. Bogaty wybór kursów: intesnywne, kombinacyjne np. włoski i żeglarstwo. lekcje indywidualne
  3. Jakość: małe grupy, indywidualne podejście do uczestników kursów

 

Milazzo to liczący 22 000 mieszkańców, słoneczny kurort położony na północnym wybrzeżu Sycylii, jedynie kilkadziesiąt kilometrów od Półwyspu Apenińskiego. Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym, która w całej swojej historii zajmowana była przez różne narodowości – od Greków i Rzymian po Maurów i Hiszpanów. Różnorodność tych wpływów odzwierciedlona jest zarówno w kuchni, jak i w architekturze tej pięknej wyspy.

Nie powinna nikogo dziwić obecność orientalnych przypraw w tradycyjnych sycylijskich daniach, ani greckie kolumny podtrzymujące tutejsze domy. Nad wyspą góruje potężny wulkan Etna położony na wschodzie wyspy. Znakomicie widać go w niemal całej okazałości z 80-metrowej latarni morskiej położonej na półwyspie Capo di Milazzo. Pod Etną znaleźć można duże plantacje warzyw oraz gaje migdałowe i cytrusowe rozsiane po całej okolicy. Żyzne stoki wulkanu są idealnym miejscem dla winnic, które produkują m.in. dobrze znane na całej wyspie deserowe wino „Moscato di Pantelleria”. Z malowniczego Milazzo warto wybrać się na wycieczkę łodzią na położone niedaleko Wyspy Liparyjskie – a wśród nich m.in. wyspy Volcano i Salina. Na Volcano znajdują się liczne fumarole – wyziewy wulkaniczne, zaś Salina znana jest głównie z tego, że kręcony był na niej w 1994 roku znakomity włoski film –  „Listonosz” („Il Postino”).

Wśród głównych atrakcji samego miasteczka wymienić można zabytkowe kościoły – Kościół Św. Antoniego z Padwy oraz Saktuarium Franciszka z Paoli – oraz twierdzę Fryderyka II, Castello di Milazzo. Jej najstarsza część – czworokątna wieża oraz bastiony – wybudowana została prawdopodobnie w XV wieku, na szczycie wzgórza. Lokalna kuchnia Milazzo pełna jest dań, w których wykorzystuje się dostępne tu świeże morskie ryby. Po dniu spędzonym na czystej, słonecznej plaży, warto wybrać się na kolację do jednej z tutejszych restauracji i skosztować np. sardynek nadziewanych pesto i kaparami lub tuńczyka w miętowym sosie.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .