LISA! Kursy Językowe za Granicą

Florencja

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka włoskiego w Florencji

Florencja znana jest z ogromnej ilości wspaniałych renesansowych budynków, wykwintnych włoskich butików, najlepszych sklepów obuwniczych w regionie, uroczych kawiarenek i romantycznych restauracji. To idealne miejsce na kurs języka włoskiego.

null
DLACZEGO WARTO WYBRAĆ FLORENCJĘ:

  1. Lokalizacja: szkoła położona w historycznej części miasta, w pobliżu największych atrakcji
  2. Kursy kombinacyjne: włoski i gotowanie, włoski i malowanie, włoski i wino
  3. Jakość: szkoła w pieknym budynku, rekomendowana przez uczestników kursów z całego swiata

 

Florencja to stolica regionu Toskanii – otacza ją piękny zielony krajobraz pełen wysokich gajów cyprysowych i bujnych wzniesień. Miasto liczy ok. 370 000 mieszkańców i przepływa przez nie rzeka Arno. Znaleźć w nim można mnóstwo wspaniałych, historycznych budowli, modnych sklepów odzieżowych i obuwniczych, gwarnych pizzerii, dobrze zaopatrzonych księgarni oraz tarasów kawiarnianych od świtu do zmierzchu wypełnionych ludźmi, którzy popijają kawę lub Chianti Classico – w zależności od pory dnia. Liczne muzea, pomniki, pałace i rzeźby przypominają o wpływach potężnego rodu Medyceuszy, dzięki którym wielcy artyści mogli się we Florencji swobodnie rozwijać w epoce renesansu. Obecnie przybywają tu turyści z całego świata, aby zobaczyć to piękne, świetnie utrzymane miasto.

 

LISA-sprachreisen-italienisch-Florenz-stadt-sightseeing-Santa-Maria-del-Fiore-kuppel-sehenswuerdigkeiten

 

Kopuła największego w mieście budynku, katedry Santa Maria del Fiore wznosi się ponad dachami tutejszych domów. Ten sławny kościół wybudowany został w XV wieku przez Brunelleschiego. Z tego miejsca kręte alejki i ulice pełne eleganckich kamienic prowadzą bezpośrednio do głównego placu Florencji, Piazza della Signoria. Jego wielką atrakcją jest kopia wspaniałej rzeźby Michała Anioła, Dawida. Do1873 roku stał tam oryginał, który w celu ochrony przed gołębiami przeniesiony został do muzeum Galleria dell’Accademia. Kopia stoi przed wejściem do pałacu Palazzo Vecchio, który służył niegdyś jako siedziba republiki florenckiej. W pobliżu pałacu położona jest słynna galeria sztuki, Galleria degli Uffizi, która w XVI wieku służyła jako budynek administracyjny, a obecnie kolekcjonuje dzieła sztuki takich artystów jak Michał Anioł, Tycjan, Sandro Boticelli, Leonardo da Vinci, Rubens, czy Rembrandt. Ogromny obszar galerii rozciąga się wzdłuż brzegu rzeki Arno, z którego zobaczyć można inną wielką atrakcję Florencji – wspaniały most Ponte Vecchio, najstarszy i najpiękniejszy w mieście. Most ten poszczycić się może długą historią handlu i do dziś istnieje wiele rodzinnych firm sprzedających na nim złotą biżuterię w swoich małych sklepikach.

 

 

Nasza szkoła mieśći się 5 mniut od katedry:

 

 

 

Miło jest spędzić czas w kawiarni na Piazza della Signoria

 

 

 

.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .