LISA! Kursy Językowe za Granicą

Bamberg

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka niemieckiego w Bambergu

Ulice tego średniowiecznego miasta, otoczone są zabytkowymi, półdrewnianymi domami i niezliczonymi muzeami, nie wspominając o wielu typowo niemieckich barach oraz restauracjach serwujących pyszne, lokalne specjały, koniecznie do piwa!

 

LISA-sprachreisen-deutsch-Bamberg-Regnitz-fluss-sightseeing-stadt-deutschland-sonnenuntergang

 

Dlaczego warto wybrać Bamberg:

  1. Małe odległośći: szkoła w centrum, kilka minut pieszo od Starego Maista
  2. Najepsza cena: niedrogie kursy w bardzo dobrej szkole w Niemczech
  3. Szeroki wybór: kursy biznesowe, zajęcia indywidualne i grupowe

 

Bamberg to średniowieczne miasto o autentycznym niemieckim charakterze oraz z bogatym dziedzictwem, które jest jego dumą. To miasto położone jest w północnej Bawarii, pośród malowniczej zieleni lasów i liczy około 70 tys. mieszkańców. Starożytne miasta Norymbergii, takie jak:  Würzburg, Rothenburg czy Tauber, są w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Dobrze utrzymane, zabytkowe Stare Miasto w Bambergu, zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1993 roku. Każdego ranka, wiele rozbrzmiewających dzwonów kościelnych budzi śpiących mieszkańców. Brukowane uliczki wijące się między średniowiecznymi, drewnianymi domami, prowadzą do centralnego placu, gdzie ponad miasto wznosi się wspaniała Katedra Świętego Piotra, ze swoimi czterema pięknymi wieżami, z których każda gwarantuje wspaniałe widoki. Inne warte zobaczenia budynki w Bambergu to m.in. Alte Hofhaltung i Neue Residenz (rezydencje biskupie z XVI wieku), jak również zabytkowy Domherrenhöfe. Te starożytne budynki są jednymi z najbardziej znaczących przykładów architektury w europejskiej historii sztuki. Podobnie jak bardzo znaczący budynek Ratusza w Bambergu, zbudowany nad brzegiem rzeki Regnitz, do którego prowadzą dwa małe mostki. Część obszaru nadrzecznego jest znana jako "Mała Wenecja". Pierwotnie osada ta była wioską rybacką, co do tej pory jest upamiętniane w historii miasta, podczas największego letniego festiwalu w Bambergu, jakim jest Sandkirchweih, podczas którego rozgrywanych jest wiele potyczek w łodzi na rzece.

 

null

 

Średniowieczny zamek Altenburg, który stoi wysoko na wzgórzu nad Bambergiem i oferuje niesamowite widoki na to słynne uniwersyteckie miasto. Wiadomo, że jeden z najbardziej wpływowych pisarzy niemieckiego romantyzmu, Ernst T. A. Hoffmann mieszkał tu przez kilka lat w XIX wieku. Spędził wiele czasu na rekolekcjach w obrębie murów zamkowych, gdzie odwiedzający mogą do teraz zobaczyć na ścianach niektóre z jego karykatur. Bamberg jest miejscem z zadziwiającą liczbą browarów, a także jest dobrze znany z wielu odmian piwa, np. "wędzonego" piwa.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .