LISA! Kursy Językowe za Granicą

Wiedeń

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka niemieckiego w Wiedniu

Wiedeń to miasto tradycji i nowoczesności. Dwukonna dorożka jest  symbolem miasta.  Przejażdżka nią jest jedną z ważniejszych i przyjemniejszych  atrakcji turystycznych. Można wtedy podziwiać pełne przepychu budynki z okresu baroku czy „złotej” secesji. Najsłynniejsze atrakcje i zabytki Wiednia to:  Hotel Sacher,  Katedra Św. Szczepana, niesamowity budynek Hundertwasserhaus, wiedeńskie wesołe miasteczko, park Prater, a dodatkowo niezliczona ilość muzeów.

Kursy języka niemieckiego w Wiedniu

null

Wiedeń, położony w północno-zachodniej części kraju u podnóży Alp to cesarskie miasto z niezliczoną ilością zabytków. Letni pałac Schönbrunn to jeden z najpiękniejszych budynków barokowych w Europie.  Piękne sale w stylu rokoko zachwycają zwiedzających. Budynek został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.  Pałac ma 1441 komnat, z czego 45 udostępniono zwiedzającym. Był świadkiem wielu historycznych wydarzeń. Gościł w nim Napoelon, w Sali Lustrzanej koncertował Mozart jako sześcioletnie cudowne dziecko, cesarz Karl I podpisał w roku 1918 abdykację, co oznaczało koniec monarchii.


Dziś Wiedeń oferuje unikalną mieszankę tradycji i nowoczesności. Historyczne tradycje muzyczne miasta można spotkać uczestnicząc w plenerowych koncertach. Piękne i eleganckie, historyczne budynki  komponują się z kolorową elewacją Hundertwasser czy nowoczesnym Haas-House.  Będąc w stolicy Austrii nie można nie skosztować kawałka słynnego tortu Sachera. Dużym atutem miasta jest doskonale rozwinięta infrastruktura. Dzięki temu nasi studenci mogą sprawnie i bezpiecznie poruszać się po mieście korzystając z sieci metra czy tramwajów.

null

Spotkaj ludzi z całego świata

Jedną z największy zalet wyjazdów językowych LISA! jest możliwość nawiązania znajomości z ludźmi z całego świata. W naszych kursach uczestniczą osoby z wielu krajów. W miarę możliwości staramy się dobrać grupy w taki sposób, aby oprócz poziomu zaawansowania,  wziąć również pod uwagę zróżnicowanie narodowościowe oraz podobny wiek uczestników.  Międzynarodowe kontakty w dzisiejszych czasach są bardzo cenne, pomagają podtrzymać komunikację językową również po kursie.


Idealna długość kursu języka niemieckiego

Średnia długość pobytu naszych Klientów waha się od 2 do 4 tygodni, choć idealny czas trwania kursu wynosi około 12 tygodni. Pierwsze efekty widać już po kilku dniach kursu. Znika bariera językowa, zwiększa się płynność wypowiedzi. W przypadku zmotywowanych osób, 3 miesiące wystarczą do płynnego opanowania języka. Korzystamy z najnowszych metod nauczania zaaprobowanych przez Komisję Europejską oraz Radę Europy. Kursy języka niemieckiego rozpoczynają się co poniedziałek.

Zadaj pytanie
Wyślij