LISA! Kursy Językowe za Granicą

Cusco - mini grupy

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka hiszpańskiego w Cuzco

Cuzco było kiedyś stolicą potężnego Imperium Inków. Obecnie dla wielu podróżników stanowi bramę do Ameryki Południowej oraz początkowy punkt podróży po szlaku do zaginionego miasta Machu Picchu.

Kursy języka hiszpańskiego w Cuzco

LISA-Sprachreisen-Spanisch-Cusco-Peru-Handarbeit-Handwerk-Weben-typische-peruanische-Muster-Anden-Hochland


Cuzco położone jest w obszarze górskim Andów w Peru. W czasach Imperium Inków, które rozciągało się na tereny obecnie należące do Ekwadoru, Chile i Argentyny, miasto to było jego stolicą, a jego nazwa w języku keczua oznacza pępek świata. W 1536 roku zostało spalone, ale hiszpańscy kolonizatorzy na fundamentach starożytnych świątyń Inków i pałaców, wybudowali nowe miasto. Położone na wysokości 3326 m n.p.m. Cuzco obecnie liczy 320 000 mieszkańców i od 1983 roku figuruje na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Sielankowa sceneria krystalicznie czystych jezior, majestatycznych gór i rwących rzek stwarza doskonałe warunki do uprawiania takich sportów jak rafting, kolarstwo górskie, czy trekking. Dzikie piękno krajobrazu kreuje scenerię, która została wykorzystana w nakręconym tu filmie Jurassic Park.

Obszar wokół placu Plaza de Armas w centrum  miasta ożywa koło południa, kiedy pojawiają się na nim słynny na świecie peruwiańscy muzycy uliczni tworząc niepowtarzalną atmosferę tego miejsca i wywołując uśmiech na twarzach przechodniów. W pasażach handlowych można kupić wyroby w wełny alpaki sprzedawane tkane ręcznie i sprzedawane przez miejscowe Peruwianki. Turyści podróżujący przez terytorium Peru uwielbiają zatrzymywać się w Cuzco – odpoczywają na schodach tutejszych małych domków rozmawiając z rdzennymi mieszkańcami miasta i ich dziećmi, próbując nauczyć się od nich paru słów urokliwego języka keczua.


null


Jego znajomość może przydać się w dalszej podróży po Ameryce Południowej, np. na szlaku do zaginionego miasta Inków, Machu Picchu, które przez wiele lat pozostawało ukryte przed hiszpańskimi konkwistadorami. Pierwszy raz stopa białego człowieka stanęła tam w 1911 roku, kiedy miasto odnalazł amerykański badacz Hiram Bingham. Ten jeden z nowych siedmiu cudów świata położony jest 112 km od Cuzco.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .