LISA! Kursy Językowe za Granicą

Hawana

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka hiszpańskiego na Hawanie

Hawana to przyjazne miasto o mnóstwie kolorów. To dawne miasto kolonialne otoczone jest długimi białymi plażami oraz polami tytoniowymi. Nikogo nie zaskoczy też fakt, że Kubańczycy uwielbiają bawic się i tańczyć w rytmie salsy.

Hawana

null

Hawana jest stolicą Kuby i miastem, które liczy ok. 2,2 miliona mieszkańców, a tym samym jednym z największych miast w regionie Karaibów. Zabytkowe centrum tego miasta, zostało w 1982 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Ulice Hawany otoczone są pięknymi budynkami wyglądem przypominającymi styl hiszpański – podkreślają to duże okna, ramy pomalowane na jaskrawe kolory oraz mnóstwo balkonów. Po ulicach majestatycznie jeżdżą amerykańskie klasyki, których wypolerowany lakier błyszczy w złotym słońcu. Mieszkańcy tego miasta to przyjaźni, mili i weseli ludzie, którzy są niezwykle dumni z kraju i miast, w którym mieszkają, a także istniejącego w Hawanie klubu Buena Vista Social Club.

 
Starsze pokolenie kubańskich dżentelmenów poznasz z pewnością po palonych przez nich cygarach Cohiba – to marka jednej z najbardziej znanych marek hawańskich cygar, które palą czytając gazety w licznych barach, delektując się przy tym kieliszkiem wyśmienitego rumu. Warto wspomnieć, że w jednym z tych barów o nazwie Bodeguita del Medio, siedział niegdyś sam Ernest Hemingway, autor znanej na całym świecie książki pod tytułem „Stary człowiek i morze”. Jednym z głównych miejsc w mieście jest plac Plaza de las Armas, na którym znajduje się imponujący ratusz – Palacio de los Capitanes Generales. Na najsłynniejscym chyba Placu Rewolucji – Placa de la Revolucion, mieści się ogromny obelisk i pomnik bohatera narodowego i walczącego o wolność  José Martí.

null

Życie nocne Hawany jest bardzo żywe. Kubańczyy uwielbiają spędzać wieczory w jednym z teatrów i klubów, które ożywiają to miasto do późnych godzin nocnych. Jeśli wybierzesz się na kurs języka hiszpańskiego właśnie na Kubę, to warto poświęcić wolny czas na poznanie prawdziwych jej mieszkańców, zatańczyć salsę w jednym z hawańskiech klubów jakim jest np. Kasalta w dzielnicy Miramar, a po żywiołowym tańcu ochłodzić się kieliszkiem chłodnego koktajlu Cuba Libre.

Zadaj pytanie
Wyślij