LISA! Kursy Językowe za Granicą

Hawana

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka hiszpańskiego na Hawanie

Hawana to przyjazne miasto o mnóstwie kolorów. To dawne miasto kolonialne otoczone jest długimi białymi plażami oraz polami tytoniowymi. Nikogo nie zaskoczy też fakt, że Kubańczycy uwielbiają bawic się i tańczyć w rytmie salsy.

Hawana

null

Hawana jest stolicą Kuby i miastem, które liczy ok. 2,2 miliona mieszkańców, a tym samym jednym z największych miast w regionie Karaibów. Zabytkowe centrum tego miasta, zostało w 1982 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Ulice Hawany otoczone są pięknymi budynkami wyglądem przypominającymi styl hiszpański – podkreślają to duże okna, ramy pomalowane na jaskrawe kolory oraz mnóstwo balkonów. Po ulicach majestatycznie jeżdżą amerykańskie klasyki, których wypolerowany lakier błyszczy w złotym słońcu. Mieszkańcy tego miasta to przyjaźni, mili i weseli ludzie, którzy są niezwykle dumni z kraju i miast, w którym mieszkają, a także istniejącego w Hawanie klubu Buena Vista Social Club.

 
Starsze pokolenie kubańskich dżentelmenów poznasz z pewnością po palonych przez nich cygarach Cohiba – to marka jednej z najbardziej znanych marek hawańskich cygar, które palą czytając gazety w licznych barach, delektując się przy tym kieliszkiem wyśmienitego rumu. Warto wspomnieć, że w jednym z tych barów o nazwie Bodeguita del Medio, siedział niegdyś sam Ernest Hemingway, autor znanej na całym świecie książki pod tytułem „Stary człowiek i morze”. Jednym z głównych miejsc w mieście jest plac Plaza de las Armas, na którym znajduje się imponujący ratusz – Palacio de los Capitanes Generales. Na najsłynniejscym chyba Placu Rewolucji – Placa de la Revolucion, mieści się ogromny obelisk i pomnik bohatera narodowego i walczącego o wolność  José Martí.

null

Życie nocne Hawany jest bardzo żywe. Kubańczyy uwielbiają spędzać wieczory w jednym z teatrów i klubów, które ożywiają to miasto do późnych godzin nocnych. Jeśli wybierzesz się na kurs języka hiszpańskiego właśnie na Kubę, to warto poświęcić wolny czas na poznanie prawdziwych jej mieszkańców, zatańczyć salsę w jednym z hawańskiech klubów jakim jest np. Kasalta w dzielnicy Miramar, a po żywiołowym tańcu ochłodzić się kieliszkiem chłodnego koktajlu Cuba Libre.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .