LISA! Kursy Językowe za Granicą

Walencja

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy hiszpańskiego w Walencji

Walencja to niezwykle dynamiczne  miasto znane ze swoich pięknych zabytków, festiwali i gorącego temperamentu mieszkańców. Jest także rajem dla miłośników paelli, owoców morza oraz słodkich pomarańczy.

null


Dlaczego warto wybrać Walencję:

  1. Małe odległości: zakwaterowanie i rzeczy warte zobaczenia w bliskiej odległości
  2. Szeroki wybór kursów: kursy intensywne, kursy egzaminacyjne, zajęcia indywidualne
  3. Umfassend: Soziokulturelles Programm ist im Kurspreis bereits inbegriffen
     

 

Walencja słynie na całym świecie ze swoich wspaniałych festiwali oraz z futurystycznego Miasta Sztuki i Nauki (La Ciudad de las Artes y las Ciencias) – kompleksu budynków określanego przez mieszkańców „dzielnicą przyszłości”. Walencja jest stolicą prowincji o tej samej nazwie, w południowo-wschodniej części Hiszpanii, jedynie dwie godziny drogi promem od Ibizy. Miasto liczy ok. 1 miliona mieszkańców i znane jest również z ich przyjaznego nastawienia oraz żywiołowego temperamentu. Najbardziej popularny festiwal odbywa się tu w marcu i nazywa się Świętem Ognia (Las Fallas). Ulice zdobią wtedy wielkie postacie wykonane z kolorowego drewna, papieru i tektury, które ostatniego dnia świąt są podpalane. Jedną z najpiękniejszych budowli jest tutaj La Lonja de la Seda – wybudowana w stylu gotyckim XV-wieczna giełda jedwabiu. Od 1996 roku figuruje ona na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Obecnie mieści się w niej Akademia Kultury. Wspomniany wcześniej kompleks, Miasto Sztuki i Nauki, znajduje się w dawnym korycie rzeki Turia. Składają się na niego m.in. najważniejsze muzea w Walencji (w tym Muzeum Nauki – El Museu de les Ciències Príncipe Felipe), opera, kino 3D, a także największe akwarium w Hiszpanii. Można w nim podziwiać takie zwierzęta jak rekiny, lwy morskie, pingwiny i wiele różnych gatunków ryb i koralowców.

 

null

 

W Walencji warto wybrać się na jeden z miejskich rynków, które oferują świeże ryby, owoce i warzywa z żyznej okolicy miasta. Lokalne przysmaki, zwłaszcza pomarańcze i cytryny, eksportowane są do krajów w całej Europie. Polecamy również skosztować tutejszego słodkiego mleka migdałowego, zwanego horchata. Zaledwie 15 minut od centrum miasta znaleźć można długą, piękną, piaszczystą plażę Malvarossa, na której turyści spędzają dużą część słonecznych dni. Pobliskie ulice pełne są barów i restauracji, w których spotykają się zarówno mieszkańcy Walencji, jak i przyjezdni. Polecamy udać się tu na kolację, by spróbować wybornej Fideuà – paelli, przygotowanej z makaronem vermicelli i rybami. Po kolacji można wybrać się do jednego z klubów przy ulicy Calle Juan Llorens w dzielnicy Barrio del Carmen. Walencja wieczorami tętni życiem, zwłaszcza w weekend – całe miasto wtedy tańczy.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .