LISA! Kursy Językowe za Granicą

Teneryfa

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Hiszpański na Teneryfie

Wulkaniczna wyspa Teneryfa jest idealnym miejscem na spędzenie wakacji na plaży, jej łagodny klimat oferuje przez cały rok coś dla każdego - od wspinaczki i kolarstwa górskiego do paralotniarstwa.

nullDlaczego warto wybrać Teneryfę:

  1. Szeroki wybór kursów: kurs super intensywny, lekcje indywidualne, 'hiszpański i więcej'
  2. Atrakcyjna cena: niedrogie kursy na kanaryjskiej wyspie
  3. Jakość: klimatyzowana szkoła, rodzinna i fantastyczna atmosfera

 

Teneryfa jest częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich, położonego w pobliżu północno-zachodniego wybrzeża Afryki, na Oceanie Atlantyckim. Cały archipelag należy do terytorium Hiszpanii i co za tym idzie – do Unii Europejskiej. Teneryfa jest najludniejszą i największą wyspą archipelagu – ma ok. 80 km długości i ok. 50 km szerokości. Na jej wulkanicznym terenie znajduje się mnóstwo pięknych plaż, zarówno z czarnym, jak i białym piaskiem oraz pokryty śniegiem najwyższy szczyt Hiszpanii – Pico del Teide (3718 m n.p.m.). Masyw Teide mieści się na terenie Parku Narodowego Teneryfy, który chroni wiele wyjątkowych gatunków tutejszej fauny i flory. Na północny Teneryfy można zobaczyć najpiękniejsze scenerie, właśnie tu znajduje się Puerto de la Cruz. Ze względu na swoje kontrasty miasto jest ogromną atrakcją dla turystów: z jednej strony odnowione budynki kolonialne na romantycznej Starówce, a z drugiej nowoczesne, wielopiętrowe budynki, zgiełk sklepów i barów oraz spokojne, miejskie place i piękne plaże. Stare Miasto rozciąga się od promenady do ‘Playa Martiánez’ i ‘Plaza del Charco’, gdzie można znaleźć wiele sklepów, barów i restauracji. W dawnych czasach Puerto de la Cruz utrzymywało się z rybołówstwa a mały port rybacki ‘Puerto Pesquero’ funkcjonuje do dziś. Na małej plaży  w centrum miasta miejscowi rybacy sprzedają bezpośrednio na łodzi ryby ze swojego świeżego połowu.


null

 

Ciesz się łagodnym klimatem, zaczerpnij orzeźwienia w morzu i opal się na czarnym piasku na plaży 'Playa Jardín'. W Puerto de la Cruz, w samym centrum miasta znajduje się również odkryty basen otoczony roślinami i rzeźbami. Wieczorem w 'Taberna del Pescador', gdzie można tańczyć cała noc, spotkasz zarówno turystów, jak i miejscowych. Jeśli masz szczęście, spróbuj swoich sił w kasynie Puerto de la Cruz.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .