LISA! Kursy Językowe za Granicą

Quito

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka hiszpańskiego w Quito

Quito to stolica Ekwadoru, położona niedaleko równika. Miasto otaczają pełne wulkanów Andy, które są domem dla indiańskich plemion keczua i w których spokojnie pasą się lamy.

Kursy języka hiszpańskiego w Quito

null

Liczące prawie półtora miliona mieszkańców Quito to stolica Ekwadoru, którego nazwa w języku hiszpańskim oznacza równik. Miasto położone jest ok 30 km od najdłuższego równoleżnika, w Andach, na wysokości 2800 m n.p.m. i jest drugą najwyżej położoną stolicą świata. Jego otoczenie stanowią góry i wulkany, w tym Cotopaxi – jeden z najwyższych na świecie (5897 m n.p.m.), widziany z każdego punktu miasta. Innym wulkanem, o którym warto wspomnieć jest Pichincha – z jego szczytu rozpościera się cudowny widok, a dostać się na niego można za pomocą kolejki TelefériQo. Historyczne centrum Quito było pierwszym miejscem wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO (w 1978 roku).

Centrum zdobią niezliczone kościoły, klasztory i świeckie budynki o ciekawej architekturze. Jednym z jego największych atrakcji jest wspaniała neogotycka bazylika – Basíllica del Voto Nacional, której dwie szpiczaste wieże należą do najwyższych w Południowej Ameryce. Nocą oświetlone budynki Quito odbijają się w fasadzie starego Klasztoru Św. Franciszka w niebieskich, purpurowych i złotych barwach. W ciągu dnia odwiedzić trzeba kościół La Compania, którego barokowe fasady kryją w sobie niezwykle bogato zdobione wnętrza ze złotym ołtarzem. Na północ od starego miasta Quito położone jest nowoczesne centrum, La Mariscal. Można znaleźć w nim wiele różnorodnych barów i klubów, takich jak Papillon, który spodoba się zwłaszcza miłośnikom salsy.

LISA-sprachreisen-spanisch-quito-stadt-sightseeing-panorama

Ok. 30 km od Quito położone jest jedno z najsłynniejszych punktów na świecie – Mitad del Mundo, czyli „Środek Ziemi”. Ogromny pomnik i gruba żółta linia oznaczają równik – miejsce, w którym półkula północna spotyka się z południową. Warto zrobić sobie tam pamiątkowe zdjęcie stojąc jednocześnie „po obu stronach świata” – z linią pomiędzy stopami. Quito jest bardzo popularnym miejscem wśród podróżników po Ameryce Południowej. Można często spotkać ich w barach, opowiadających o swoich przygodach i planujących dalszą część wycieczki. Stolica Ekwadoru stanowi znakomity punkt wyjścia

Zadaj pytanie
Wyślij