LISA! Kursy Językowe za Granicą

Quito

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka hiszpańskiego w Quito

Quito to stolica Ekwadoru, położona niedaleko równika. Miasto otaczają pełne wulkanów Andy, które są domem dla indiańskich plemion keczua i w których spokojnie pasą się lamy.

Kursy języka hiszpańskiego w Quito

null

Liczące prawie półtora miliona mieszkańców Quito to stolica Ekwadoru, którego nazwa w języku hiszpańskim oznacza równik. Miasto położone jest ok 30 km od najdłuższego równoleżnika, w Andach, na wysokości 2800 m n.p.m. i jest drugą najwyżej położoną stolicą świata. Jego otoczenie stanowią góry i wulkany, w tym Cotopaxi – jeden z najwyższych na świecie (5897 m n.p.m.), widziany z każdego punktu miasta. Innym wulkanem, o którym warto wspomnieć jest Pichincha – z jego szczytu rozpościera się cudowny widok, a dostać się na niego można za pomocą kolejki TelefériQo. Historyczne centrum Quito było pierwszym miejscem wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO (w 1978 roku).

Centrum zdobią niezliczone kościoły, klasztory i świeckie budynki o ciekawej architekturze. Jednym z jego największych atrakcji jest wspaniała neogotycka bazylika – Basíllica del Voto Nacional, której dwie szpiczaste wieże należą do najwyższych w Południowej Ameryce. Nocą oświetlone budynki Quito odbijają się w fasadzie starego Klasztoru Św. Franciszka w niebieskich, purpurowych i złotych barwach. W ciągu dnia odwiedzić trzeba kościół La Compania, którego barokowe fasady kryją w sobie niezwykle bogato zdobione wnętrza ze złotym ołtarzem. Na północ od starego miasta Quito położone jest nowoczesne centrum, La Mariscal. Można znaleźć w nim wiele różnorodnych barów i klubów, takich jak Papillon, który spodoba się zwłaszcza miłośnikom salsy.

LISA-sprachreisen-spanisch-quito-stadt-sightseeing-panorama

Ok. 30 km od Quito położone jest jedno z najsłynniejszych punktów na świecie – Mitad del Mundo, czyli „Środek Ziemi”. Ogromny pomnik i gruba żółta linia oznaczają równik – miejsce, w którym półkula północna spotyka się z południową. Warto zrobić sobie tam pamiątkowe zdjęcie stojąc jednocześnie „po obu stronach świata” – z linią pomiędzy stopami. Quito jest bardzo popularnym miejscem wśród podróżników po Ameryce Południowej. Można często spotkać ich w barach, opowiadających o swoich przygodach i planujących dalszą część wycieczki. Stolica Ekwadoru stanowi znakomity punkt wyjścia

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .