LISA! Kursy Językowe za Granicą

Santiago de Chile

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy hiszpańskiego w Santiago de Chile

Stolica Chile – Santiago to najbardziej europejskie miasto w Ameryce Południowej, słynące z bogatego życia kulturalnego, kosmopolitycznych mieszkańców i niesamowitego widoku na Andy. Znajduje się tutaj wiele parków i tras rowerowych.

 

null

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SANTIAGO DE CHILE:

  1. Miejsce: nauka hiszpańskiego w przyjaznym południowoamerykańskim mieście
  2. Jakość: małe grupy, szeroki wybór kursów, intensywna nauka
  3. Dodatkowo: kurs salsy, kurs "dwa miasta"


Santiago de Chile, razem z kilkoma okolicznymi gminami, jest kulturalnym i politycznym centrum państwa. Ta wielka i zróżnicowana metropolia, licząca prawie 5 milionów mieszkańców, położona jest w środkowej części kraju, na przedgórzu Andów.  Miasto przypomina w dużym stopniu metropolie europejskie, dzięki swojej architekturze oraz dzięki mieszkańcom, których usposobienie i styl życia bardziej zbliżony jest do berlińczyków i londyńczyków niż do typowych rezydentów Ameryki Południowej o ognistych temperamentach. Chilijczycy są raczej cisi i spokojni, a jednocześnie bardzo gościnni i otwarci na inne kultury. Santiago de Chile urzeka turystów nie tylko dzięki swoim przyjaznym mieszkańcom, ale także dzięki wielu atrakcjom, które się tu znajdują. Krajobraz miasta tworzą liczne parki ze ścieżkami rowerowymi, sceny pod gołym niebem, teatry, opery i muzea. Miasto organizuje również każdego roku różnorodne festiwale artystyczne i muzyczne, takie jak Festival Internacional de Teatro Santiago a Mil – jeden z najważniejszych w tej części kontynentu festiwali teatralnych.

 

null


Santiago de Chile znane jest również ze wspaniałych widoków na ośnieżone szczyty Andów, które otaczają miasto, szerokiej rzeki Río Mapocho, która przez nie przepływa, nowoczesnej, jak na tę część kontynentu, architektury oraz wielu klubów z różnorodnymi stylami muzycznymi. Dźwięki pop-u i rocka połączone są tutaj z tradycyjnymi rytmami salsy i merengue. Zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy lubią spędzać tu wolny czas grając w cieniu w szachy, w jednym z licznych miejskich parków na pikniku oraz spotykając się z rodziną i przyjaciółmi na kolacji w restauracji. Do narodowych chilijskich specjałów należą grillowany stek oraz empanadas – pieczone lub smażone pierogi ze specjalnego ciasta, z różnym nadzieniem – tutaj popularne jest zwłaszcza to z mielonego mięsa i jajka.

Stolica Chile położona jest niedaleko morza, ale w pobliżu znajduje się też kilka ośrodków narciarskich, przy ośnieżonych stokach Andów, w zasięgu półtorej godziny drogi samochodem. Warto również wybrać się na wzgórze Cerro San Christobal w artystycznej dzielnicy Bellavista, skąd rozpościera się piękny widok na całe miasto. Dotrzeć tam można pieszo lub za pomocą kolejki linowej. Na szczycie wzgórza znajduje się kościół, amfiteatr oraz ogromna, 22-metrowa figura Matki Boskiej, ofiarowana miastu przez Francję w 1920 roku.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .