LISA! Kursy Językowe za Granicą

Ushuaia

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka hiszpańskiego w Ushuaia

Ushuaia to najdalej wysunięte na południe miasto na świecie - nazywane początkiem lub końcem świata, w zależności od punktu widzenia. Położone jest na cudownej, dzikiej wyspie Ziemi Ognistej, w otoczeniu gór, lasów i oceanu.

Ushuaia

LISA-Sprachreisen-Spanisch-Argentinien-Ushuaia-Feuerland-Suedpol-Tierra-del-Fuego

Ushuaia jest stolicą Ziemi Ognistej (Tierra del Fuego) – prowincji na południu Argentyny, która jest częścią archipelagu o tej samej nazwie. Ushuaia to najdalej wysunięte na południe miasto na świecie. Miasteczko położone jest nad Kanałem Beagle, w otoczeniu gór, lasów i oceanu. Liczy 65 000 mieszkańców. Często określane jest jako początek lub koniec świata, w zależności od punktu widzenia i znane jest z cudownych, dzikich krajobrazów. Wyspy Ziemi Ognistej zostały odkryte przez portugalskiego podróżnika Ferdynanda Magellana na początku XVI wieku. Hiszpańska kolonizacja, a następnie gorączka złota z XIX i XX wieku doprowadziły do tego, że obecnie poza rdzennymi mieszkańcami żyją tu również w dużej części potomkowie europejskich osadników.

null

Ushuaia zawsze była znakomitym punktem wypadowym dla różnorodnych wycieczek, a również bazą dla wypraw na Antarktydę. Polecamy rejsy statkiem po kanałach i wzdłuż wybrzeży Ziemi Ognistej, podczas których obserwować można w naturalnym środowisku różnorodne gatunki fok oraz pingwiny magellańskie, nazwane tak na cześć sławnego odkrywcy. Warto wybrać się także w góry – Ushuaia leży u stóp lodowca Martial. Podczas wycieczki górskiej spotkać można guanaco (gatunek lamy) oraz pumy. Ze szczytów rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki na miasto i okolicę – rozległe lasy sosnowe, cyprysowe gaje, świerki i cedry. Faunie i florze archipelagu można się lepiej przyjrzeć w położonym niedaleko Parku Narodowym Ziemi Ognistej.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .