LISA! Kursy Językowe za Granicą

Montreal

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kurs języka francuskiego w Montrealu

Montreal to miasto dwujęzyczne. Porozumiesz się tutaj po francusku i po angielsku. Nasze kursy odbywają się w nowoczesnej szkole zaledwie kilka minut spacerem od najbardziej znanej ulicy handlowej "Rue Ste Catherine".

LISA-Sprachreisen-Franzoesisch-Kanada-Montreal-Kafee-trinken-Croissants-Cafe  


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ MONTRÉAL:

  1. Jakość: nowoczesna szkoła językowe, intensywna nauka, międzynarodowe grupy
  2. Dwujęzyczność: kursy francuskiego, angielskiego i kombinowane
  3. Wybór: szeroka oferta różnego rodzaju kursów


Montreal położony jest na południu prowincji Quebec w Kanadzie. Jego nazwa pochodzi od wzgórza Mount Royal, które znajduje się na terenie miasta i jest jego najwyżej położonym punktem (223 m). Montreal jest, podobnie jak Toronto, prawdziwym tyglem kulturowym. Połowa populacji miasta mówi po francusku, a druga połowa po angielsku. Pierwszymi osiedleńcami byli tu Francuzi, ale przez ostatnich kilka wieków przybywali i osiedlali się tu ludzie z całego świata. Obecnie Montreal jest drugą największa metropolią w Kanadzie – jego populacja liczy 3,4 miliona. Miasto jest wielokulturowe – różne mniejszości narodowe mają tutaj swoje własne dzielnice. Warto odwiedzić tu Chinatown i wstąpić do jednej z jego małych restauracji ozdobionych papierowymi latarniami, oferujących pyszne azjatyckie potrawy.


null

 

Całkowicie inny obszar odnajdziesz w podziemiach Montrealu – ponad 25 km jasnych korytarzy pełnych bardziej i mniej ekskluzywnych butików, sklepów, pubów i restauracji. Zła pogoda nie będzie tu przeszkadzać w zakupach! Na wschód od wzgórza Mount Royal znajduje się urocza dzielnica Le Plateau Mont-Royal, znana z mocno rozwiniętego tam życia kulturalnego i artystycznego. Znajdują się w niej doskonałe restauracje, godna polecenia jest  ta o nazwie Artigiani. Warto wybrać się również do Starego Montrealu, historycznego centrum miasta, gdzie odwiedzić można m.in. wybudowaną w neogotyckim stylu Bazylikę Notre Dame oraz stary port i położone tam muzea. Z portu rozpościera się piękny widok na Wyspę Świętej Heleny oraz Wyspę Notre Dame.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .