LISA! Kursy Językowe za Granicą

Montreal

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kurs języka francuskiego w Montrealu

Montreal to miasto dwujęzyczne. Porozumiesz się tutaj po francusku i po angielsku. Nasze kursy odbywają się w nowoczesnej szkole zaledwie kilka minut spacerem od najbardziej znanej ulicy handlowej "Rue Ste Catherine".

LISA-Sprachreisen-Franzoesisch-Kanada-Montreal-Kafee-trinken-Croissants-Cafe  


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ MONTRÉAL:

  1. Jakość: nowoczesna szkoła językowe, intensywna nauka, międzynarodowe grupy
  2. Dwujęzyczność: kursy francuskiego, angielskiego i kombinowane
  3. Wybór: szeroka oferta różnego rodzaju kursów


Montreal położony jest na południu prowincji Quebec w Kanadzie. Jego nazwa pochodzi od wzgórza Mount Royal, które znajduje się na terenie miasta i jest jego najwyżej położonym punktem (223 m). Montreal jest, podobnie jak Toronto, prawdziwym tyglem kulturowym. Połowa populacji miasta mówi po francusku, a druga połowa po angielsku. Pierwszymi osiedleńcami byli tu Francuzi, ale przez ostatnich kilka wieków przybywali i osiedlali się tu ludzie z całego świata. Obecnie Montreal jest drugą największa metropolią w Kanadzie – jego populacja liczy 3,4 miliona. Miasto jest wielokulturowe – różne mniejszości narodowe mają tutaj swoje własne dzielnice. Warto odwiedzić tu Chinatown i wstąpić do jednej z jego małych restauracji ozdobionych papierowymi latarniami, oferujących pyszne azjatyckie potrawy.


null

 

Całkowicie inny obszar odnajdziesz w podziemiach Montrealu – ponad 25 km jasnych korytarzy pełnych bardziej i mniej ekskluzywnych butików, sklepów, pubów i restauracji. Zła pogoda nie będzie tu przeszkadzać w zakupach! Na wschód od wzgórza Mount Royal znajduje się urocza dzielnica Le Plateau Mont-Royal, znana z mocno rozwiniętego tam życia kulturalnego i artystycznego. Znajdują się w niej doskonałe restauracje, godna polecenia jest  ta o nazwie Artigiani. Warto wybrać się również do Starego Montrealu, historycznego centrum miasta, gdzie odwiedzić można m.in. wybudowaną w neogotyckim stylu Bazylikę Notre Dame oraz stary port i położone tam muzea. Z portu rozpościera się piękny widok na Wyspę Świętej Heleny oraz Wyspę Notre Dame.

Zadaj pytanie
Wyślij