LISA! Kursy Językowe za Granicą

Lyon

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka francuskiego w Lyon

Lyon to bardzo znane miejsce na kulinarnej mapie Francji - mieszkają tu i prowadzą swoje lokale najlepsi szefowie kuchni. Miasto słynie również z labiryntu wąskich przejść, zwanych "traboules".

LISA-Sprachreisen-Franzoesisch-Lyon-Bruecke-Gourmets-Sternerestaurants-Ausgehen-Altstadt-Kulisse-AussichtDlaczego warto wybrać Lyon:

  1. Najlepsze miejsce: niedrogie kursy w pięknym mieście
  2. Wyjątkowa oferta: wyjścia do restauracji, nauka gotowania, degustacje
  3. Jakość: wiele rodzajów kursów, kursy kultury francuskiej

 

Lyon pokryty jest siecią wąskich uliczek, na których znajdują się różnorodne bistra, bary i znakomitej jakości restauracje – w tym sieć lokali Paula Bocusa, szefa kuchni wyróżnionego trzema gwiazdkami w przewodniku Michelina (wyróżniona restauracja to l’Auberge du Pont des Collognes pod Lyonem). Stolica regionu Rhône-Alpes oferuje jednak dużo więcej atrakcji – wśród nich wymienić można liczne muzea, wspaniałą operę na placu Place de la Comédie, piękne kościoły, duże, zielone parki oraz antyczny rzymski amfiteatr. Historyczne centrum miasta, „Vieux Lyon” położone jest na lewym brzegu Saony. Jego zabytkowy zespół budowli od 1998 roku figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Ta część miasta pełna jest tzw. „traboules” – wąskich przejść prowadzących przez kamienice i ich podwórka, łączące ulice „drogą na skróty”. Zostały wynalezione w czasach, kiedy mieszkańcy po wodę musieli chodzić nad rzekę, aby łatwiej było im poruszać się po mieście. Obecnie ten labirynt przejść i uliczek stanowi ogromną atrakcję dla turystów, którzy spacerując od placu Tolozan do starego teatru lalek odkrywają serce historycznego Lyonu.

 

LISA-Sprachreisen-franzoesisch-Lyon-unterricht-lernen-garten-park-freizeit-Frankreich  

Niedaleko centrum, na wzgórzu Fourvière, wznosi się nad miastem wspaniała bazylika, Notre-Dame de Fourvière. Wybudowana została w 1872 roku na cześć Dziewicy Maryi, która według miejscowej legendy uratowała miasto przed wybuchem zarazy. Z tej okazji co roku 8 grudnia odbywa się święto świateł (Fête des lumières) – podczas festiwalu ulicznego mieszkańcy zapalają w oknach świece, by podziękować Maryi za ochronę. Do bazyliki można dostać się w prosty i szybki sposób dzięki kolejce szynowej prowadzącej na sam szczyt. Na wzgórzu znajduje się również platforma, z której rozpościera się wspaniały widok na miasto. W pogodny dzień dostrzec można z niej dostrzec Alpy. Niedaleko znajduje się też inna ważna atrakcja Lyonu – antyczny rzymski amfiteatr, uważany za najstarsze tego typu ruiny we Francji. W lecie wystawiane są tutaj plenerowe koncerty i przedstawienia, m.in. w ramach słynnego festiwalu kulturalnego Nuits de Fourvière, który trwa od czerwca do sierpnia.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .