LISA! Kursy Językowe za Granicą

Bordeaux

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka francuskiego w Bordeaux

Bordeaux słynie z pięknej, pełnej wspaniałych budynków starówki, dużej ilości winnic, produkujących jedne z najlepszych na świecie gatunków win oraz doskonałej lokalnej kuchni.

LISA-Sprachreisen-Franzoesisch-Bordeaux-Sprachschueler-kulinarisch-Markt-regionale-Produkte-Obst-Gemuese-Franzoesische-KuechDlaczego warto wybrać Bordeaux:

  1. Najlepsze miejsce: nauka francuskiego w znanym winiarskim regionie
  2. Wyjątkowa oferta: nauka francuskiego połączona z degustacją wina i zwiedzaniem winnic 
  3. Jakość: piękny budynek szkoły, rodzinna atmosfera

 

Bordeaux to stolica Akwitanii, południowo-zachodniego regionu Francji, licząca ok. 230 000 mieszkańców. Miasto nazywane jest „Portem Księżycowym”, z powodu charakterystycznego kształtu zakola rzeki Garonny. Ze względu na swoją wyjątkową zabudowę, stanowiącą idealną harmonię między architekturą klasycystyczną i neoklasycystyczną ,od 2007 roku figuruje na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Szczególnie piękna w Bordeaux jest starówka, pełna pięknych budynków, eleganckich bulwarów, brukowanych uliczek i zielonych parków. Dwie części starówki łączy ponad Garonną wspaniały XIX-wieczny most zbudowany z kamienia na 17 łukach – Pont de Pierre. Znaleźć można tutaj również szereg pięknych kościołów. Jednym z najważniejszych jest gotycka katedra Saint André, w której przyszła królowa Francji oraz Anglii, Eleonora Akwitańska, w XII wieku wzięła ślub. Inną wyjątkową budowlą jest słynny teatr w Bordeaux, Grand Théâtre – jeden z najpiękniejszych przykładów neoklasycystycznej architektury w całej Francji. Ogromne kolumny jego zewnętrznej fasady przyciągają turystów tak samo jak odbywające się w nim spektakle. W odległości jedynie krótkiego spaceru stąd położony jest największy w Europie plac, la Place des Quinconces. Jego centralnym punktem jest fontanna z pomnikiem Monument aux Girondis – 50-metrowym obeliskiem otoczonym statuetkami z brązu.

 

LISA-Sprachreisen-Franzoesisch-Bordeaux-Fluss-Bruecke-pont-de-piere  

W centrum miasta znajduje się wiele ulic handlowych oraz bulwarów, pełnych uroczych kawiarenek i barów bistro. Eleganccy Francuzi uwielbiają rozpoczynać tu swój dzień, siedząc w ogródku w okularach słonecznych, spożywając croissanta i popijając kawą. Polecamy zwłaszcza kawiarnię „Caf’ka” na ulicy Rue Clara. Bordeaux słynie również z produkcji świetnego wina. Same winnice zajmują tutaj powierzchnię ponad 280 tysięcy hektarów, które rocznie rozlewają prawie 900 milionów butelek 57 różnych gatunków win. Do najlepszych winnic rejonu Bordeaux należą Château Lafite Rothschild oraz Château Latour, z których pochodzą jedne z najdroższych win świata. Dobre wino najlepiej smakuje jeśli popija się nim podczas kolacji lokalne przysmaki. Najbardziej popularne restauracje Bordeaux znajdują się na Starym Mieście. Jedna, o nazwie Vieux Bordeaux, położona jest w samym jego centrum, a inna, Cours Victor Hugo, na ulicy Rue Buhan, równoległej do rzeki Garonne. Polecamy spróbować w nich perfekcyjnie przyprawionego pieczonego gołębia lub foie gras. Popularnym sposobem na spędzenie czasu w Bordeaux wieczorem, po kolacji, jest wyjście do teatru lub do jednego z wielu miejskich barów i klubów. Fani muzyki elektro powinni wybrać się do Le 4 Sans, na ulicy Rue d’Armagnac. Przez ostatnie kilka lat występowali tam tacy DJe, jak Laurent Garnier, Miss Kittin, Dave Clarke oraz Jeff Mills, dzięki którym m.in. miejsce to zasłużyło na renomę jednego z najlepszych klubów w całej Francji.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .