LISA! Kursy Językowe za Granicą

Antibes

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka francuskiego w Antibes

Położone na Lazurowym Wybrzeżu nadmorskie miasto Antibes to jedno z naszych najpiękniejszych miejscowości, w których oferujemy kursy językowe. Region słynie ze wspaniałych, piaszczystych plaż i długich, słonecznych dni.

 

LISA-Sprachreisen-Franzoesisch-Antibes-Sprachschule-Hafen-Strand-historische-Altstadt  Dlaczego warto wybrać Antibes:

  1. Najlepsze miejsce: nauka francuskiego w historycznym mieście na Lazurowym Wybrzeżu
  2. Jakość: piękna szkoła, interaktywne ćwiczenia, kursy w mini grupach (dla osób 30+)
  3. Małe odległości: plaża, Stare Miasto oraz deptaki łatwo i szybko dostępne

 

To niezwykłe miasto położone jest na wybrzeżu Morza Śródziemnego. W Antibes znaleźć można piękne, historyczne Stare Miasto, cudowne piaszczyste plaże, wzdłuż których rosną palmy oraz klimatyczne, wąskie uliczki. W miesiącach letnich Antibes jest naprawdę pełne życia! Lazurowe Wybrzeże to bardzo popularny region wypoczynkowy, również wśród artystów i celebrytów z całego świata. Urokom Antibes dał się uwieść nawet sam Pablo Picasso, który spędził tu nieco czasu w 1946 roku malując obrazy. Antibes położone jest w regionie Provence-Alpes-Côte d'Azur, na południu Francji. Region ten kojarzony jest z fioletowymi polami lawendy lekko falującej na wietrze, najpiękniejszymi odcinkami wybrzeża i romantycznymi zachodami słońca nad lazurową wodą. Wśród atrakcji miasta wymienić można port jachtowy Vauban – najważniejszy na Morzu Śródziemnym, a także położony niedaleko Zamek Grimaldich. Niegdyś stanowił on twierdzę potężnej dynastii, a o 1966 roku mieści w sobie Muzeum Picassa – tutaj też ten słynny artysta miał swoją pracownię, w której tworzył w czasie pobytu na Lazurowym Wybrzeżu. W Antibes warto również zobaczyć zjawiskowy Fort Carré – wybudowany w połowie XVI wieku na planie czteroramiennej gwiazdy. Za jego murami więziony był m.in. Napoleon Bonaparte.

 

null  

Na tradycyjnych targach Antibes kupić można kolorowe, pachnące kwiaty, regionalne, świeże owoce i warzywa, aromatyczne zioła Prowansji oraz wyśmienite francuskie sery i peklowane kiełbasy. Szefowie kuchni kupują tam składniki do swoich wybornych lokalnych dań, takich jak ryby marynowane w pastis lub warzywne ragout przyprawione koprem włoskim, tymiankiem, bazylią i liściem laurowym. Najlepsze restauracje znajdują się w Juan-les-Pins, żywiołowej i bardziej nowoczesnej części Antibes. Jest to również centrum życia nocnego z wieloma różnorodnymi klubami, pubami, barami, a także kasynem. Co roku odbywa się tu słynny na całym świecie festiwal jazzowy 'Jazz à Juan'. Dzięki swoim różnorodnym atrakcjom kulturalnym i pięknym piaszczystym plażom, Antibes jest jedną z najwspanialszych miejscowości wakacyjnych wybrzeża Morza Śródziemnego.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .