LISA! Kursy Językowe za Granicą

Montreal

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka angielskiego w Montrealu

Drugie co do wielkości miasto w Kanadzie, Montreal, niewątpliwie wyróżnia się tym, że jest dwujęzyczne – jego oficjalnymi językami są zarówno angielski jak i francuski. Dzięki swoim idyllicznym krajobrazom oraz szerokiej ofercie kulturalnej oferuje atrakcje praktycznie dla każdego!

null  


Dlaczego warto wybrać Montreal:

  1. Jakość: nowoczesna szkoła, w centrum miasta, uczestnicy z całego świata
  2. Dwujęzyczność: kursy angielskiego i francuskiego w jednym miejscu
  3. Szeroki wybór kursów: kursy egzaminacyjne, zajęcia indywidualne

 

Montreal położony jest na południu prowincji Quebec w Kanadzie. Jego nazwa pochodzi od wzgórza Mount Royal, które znajduje się na terenie miasta i jest jego najwyżej położonym punktem (223 m). Montreal jest, podobnie jak Toronto, prawdziwym tyglem kulturowym. Połowa populacji miasta mówi po francusku, a druga połowa po angielsku. Pierwszymi osiedleńcami byli tu Francuzi, ale przez ostatnich kilka wieków przybywali i osiedlali się tu ludzie z całego świata. Obecnie Montreal jest drugą największa metropolią w Kanadzie – jego populacja liczy 3,4 miliona. Miasto jest wielokulturowe – różne mniejszości narodowe mają tutaj swoje własne dzielnice. Warto odwiedzić tu Chinatown i wstąpić do jednej z jego małych restauracji ozdobionych papierowymi latarniami, oferujących pyszne azjatyckie potrawy. Całkowicie inny obszar odnajdziesz w podziemiach Montrealu – ponad 25 km jasnych korytarzy pełnych bardziej i mniej ekskluzywnych butików, sklepów, pubów i restauracji. Zła pogoda nie będzie tu przeszkadzać w zakupach!

 

LISA-Sprachreisen-Englisch-Montreal-Kanada-Altstadt-Kutschen-romantisch

 

Na wschód od wzgórza Mount Royal znajduje się urocza dzielnica Le Plateau Mont-Royal, znana z mocno rozwiniętego tam życia kulturalnego i artystycznego. Znajdują się w niej doskonałe restauracje, godna polecenia jest ta o nazwie Artigiani. Warto wybrać się również do Starego Montrealu, historycznego centrum miasta, gdzie odwiedzić można m.in. wybudowaną w neogotyckim stylu Bazylikę Notre Dame oraz stary port i położone tam muzea. Z portu rozpościera się piękny widok na Wyspę Świętej Heleny oraz Wyspę Notre Dame.

Zadaj pytanie
Wyślij