LISA! Kursy Językowe za Granicą

Dublin - Dorset

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy angielskiego w Dublinie - Dorset

Dublińczycy to bardzo przyjaźni ludzie, którzy chętnie nawiązują rozmowy z napotkanymi turystami. Stolica Irlandii słynie na całym świecie z dzielnicy Temple Bar, w której rozbrzmiewa irlandzka muzyka i ze znakomitego piwa Guinness.

LISA-Sprachreisen-Englisch-Dublin-Dorset-Innenstadt-Shopping-Einkaufen-Altstadt-Geschaefte-Pubs-Strassenmusik-Harfe-keltisch-mystisch-irisch-Folklore


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ DUBLIN - DORSET

 

  1. Świetne miejsce: młode miasto z bogatym życiem kulturalnym, 20 minut pociągiem od morza
  2. Jakość: międzynarodowa atmosfera w zabytkowej dzielnicy, szkoła w centrum
  3. Krótkie odległości: największe atrakcje w zasięgu ręki


Dublin to bardzo żywiołowe miasto o młodej populacji. Dzielnica Dorset położona jest w jago centralnej części. W dzielnicy tej znaleźć można historyczny plac Mountjoy Square, na którym do dzisiaj zachowały się gregoriańskie domy. Mieszkało tam wiele słynnych postaci, takich jak Arthur Guinness oraz irlandzki poeta, John O’Leary. Tuż obok tego placu zlokalizowany jest mały, zielony park, a jedynie 10 minut spaceru dalej – Temple Bar, rozrywkowa dzielnica Dublina. Ulice Temple Bar otoczone są popularnymi klubami i pubami, w których rozbrzmiewa irlandzka muzyka ludowa. Mieszkańcy stolicy Irlandii uwielbiają spotykać się tu wieczorem z przyjaciółmi. Piją głównie piwo, zwłaszcza Guinnessa oraz dobre whisky. Słynny na całym świecie browar Guinnessa znajduje się właśnie w Dublinie – naprawdę warto do zwiedzić! W ciągu dnia dzielnica Temple Bar przyciąga licznymi butikami, różnorodnymi restauracjami i stylowymi kawiarniami. Obszar dzielnicy mieści się między rzeką Liffey, a ulicą Dame Street – jedną z najpiękniejszych w Dublinie. Na jednym jej końcu położony jest najstarszy i najsłynniejszy uniwersytet w Irlandii – Trinity College. Z drugiej strony ulicy znaleźć można Katedrę Kościoła Chrystusowego (Christ Church Cathedral). Przebywając w Dublinie warto również wybrać się na wycieczkę poza miasto, na łono natury – z centrum można dojechać jedynie w pół godziny nad morze z piaszczystymi plażami i stromymi klifami oraz nad jezioro, otoczone zielonymi wzgórzami.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .