LISA! Kursy Językowe za Granicą

Cork

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka angielskiego w Cork

Cork to żywiołowe miasto o bogatych tradycjach literackich i muzycznych oraz szerokiej ofercie kulturalnej. Położone jest nad dzikim Morzem Celtyckim, w otoczeniu pięknych, idyllicznych krajobrazów.

nullDLACZEGO WARTO WYBRAĆ CORK:

  1. Urokliwe miejsce: piękne nadmorskie irlandzkie miasto, nieprzytłaczające wielkością
  2. Perfekcyjna lokalizacja: w samym centrum, bliskie odległości
  3. Jakość: wygodna, nowoczesna szkoła z międzynarodową atmosferą


Cork położone jest w południowej Irlandii, w otoczeniu pięknych krajobrazów, które tworzą góry, zielone łąki, pola i bagna. O świcie krystalicznie czyste jeziora i plaże z okolicy miasta spowite są gęstą mgłą. Cork to miejscowość pełna uroku, którego nadają mu rzędy małych, kolorowych domków oraz liczne mosty nad rzekami i kanałami wpływającymi dalej do morza. Miasteczko może również poszczycić się jednym z najpiękniejszych naturalnych portów w całej Irlandii.

 

null  

To typowo irlandzkie miasto uniwersyteckie znane jest z bogatej oferty kulturalnej – wspaniałych muzeów, galerii, teatrów i parków – dzięki czemu w 2005 roku uhonorowane zostało tytułem Europejskiej Stolicy Kultury. Co roku odbywają się tu również różnorodne festiwale, takie jak Cork St. Patrick’s Day Festival, celebrowany na cześć patrona Irlandii, Cork International Jazz Festival, „Art Trail” oraz Murphy’s Cork Film Festival. Cork jest również miejscem narodzin słynnego pisarza, Franka O’Connora. W mieście tym mieszka ok. 25 tysięcy studentów, którzy stanowią razem ok. 20% jego populacji. Dzięki młodym mieszkańcom Cork wieczorami tętni życiem. Spośród wszystkich tutejszych pubów i klubów polecamy zwłaszcza „Bodega”, położony na ulicy Cornmarket Street oraz „Counihans” na Pembroke Street.. Większa rzeka, która przepływa przez Cork to Lee. Miasto bardzo dba o swoje dziedzictwo kulturowe i literackie. Pośród krętych uliczek jego centrum podziwiać można wiele zabytków, takich jak pomniki irlandzkich wojowników o wolność, pozostałości  po miejskim murze obronnym, czy też historyczne budynki – np. XVIII-wieczny Custom House. Mieszkańcy Cork są serdeczni, otwarci, przyjaźni i bardzo dumni ze swojego miasta. Odwiedzając je, koniecznie wybierz się do jednego z tutejszych teatrów – naprawdę warto!

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .