LISA! Kursy Językowe za Granicą

Totnes

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka angielskiego w Totnes

Jedno z najbardziej malowniczych miast Wielkiej Brytanii - Totnes, należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów. To stąd pochodzą młodzi, dobrze rokujący artyści oraz projektanci. W mieście tym, jak w niewielu innych, mieszkańcy dostosowują swoje życie do rytmu natury.

LISA-Sprachreisen-Englisch-England-Totnes-typisch-England-Strassen-landschaft-Dartmoor-AltstadtDLACZEGO WARTO WYBRAĆ TOTNES:

  1. Szeroki wybór kursów: klasyczne, rodzinne, języka i kultury, egzaminacyjne
  2. Elitarne miejsce: zamieszkiwane przez znanych ludzi, słynie z postępowych idei
  3. Jakość: historyczna szkoła z bogatym zapleczem rekreacyjnym, uczestnicy z całego świata

 

Totnes - liczące 7500 mieszkańców miasteczko targowe, położone na południowym zachodzie Anglii, w Devonshire. Jak donoszą legendy, Brutus z Troi odkrył Brytanię dopływając do jej brzegu właśnie w miejscu dzisiejszego Totnes. Obecnie, miasto znane jest z wielu artystów, projektantów, a także wielu sklepów oferujących  organiczne jedzenie. Harmonię wiążącą mieszkańców i naturę widać tu na każdym kroku. Wiele osób, kochających i dostrzegających piękno sztuki, nie oparło się specyficznemu i wyjątkowemu klimatowi miasteczka.

null  

Licznym spacerom po mieście sprzyjają jego niewielki rozmiar, a także reprezentujące styl elżbietański i gotycki zadbane domy mieszkańców. Niepodobna pominąć tutaj imponujący zabytkowy, ceglany kościół św. Marii, za którym znajduje się dawne opactwo benedyktyńskie. W celu zrobienia zakupów, polecamy High Street - ulicę  w pobliżu zakrętu, prowadzącego wprost do Castle Street. Stąd dzieli nas zaledwie kilka kroków od kamiennych ruin potężnego Zamku Normańskiego, zbudowanego przez następcę tronu- Wilhelma I Zdobywcy, w XI wieku. Z przyzamkowego wzgórza rozpościera się fantastyczny widok na całe Totnes oraz rzekę Dart, przepływającą przez sam środek miasta. Miłemu spędzaniu wolnych chwil sprzyjają kawiarenki, które ulokowane nad brzegiem rzeki pozwalają się w pełni zrelaksować. Po pamiątki dla najbliższych, najlepiej wybrać się na lokalny targ. Jedno jest pewne: Totnes to miejsce tak zjawiskowe, że każdy poczuje się tu jak we własnym domu.

Zadaj pytanie
Wyślij