LISA! Kursy Językowe za Granicą

Oksford - St. Michaels

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Angielski w Oksfordzie - St. Michaels

Oksford to historyczne miasto, które słynie ze światowej klasy uniwersytetów. Oferuje bogactwo kultury, zakupów i świetnej lokalnej muzyki.

LISA-Sprachreisen-Englisch-Oxford-Highstreet-Universitaet-Seufzerbruecke-Bidge-of-SighsDLACZEGO WARTO WYBRAĆ OKSFORD – ST. MICHAELS:

  1. Cena: nauka angielskiego w historycznym centrum, w atrakcyjnej cenie
  2. Jakość: modern ausgestattete Schule, internationale Teilnehmer
  3. Elastyczność: duży wybór kursów, zajęcia poranne i popołudniowe

Założony około 900 lat temu prestiżowy Uniwersytet w Oxfordzie jest najstarszą uczelnią wyższą  w  Wielkiej  Brytanii.  Studenci   przyjeżdżają   tu  z  całego   świata.   Uczą  się i mieszkają w pięknych budynkach z późnego Średniowiecza. Z zewnątrz budowle wyglądają jak historyczne muzea z dobrze utrzymanymi ogrodami, a we wewnątrz znajdują się małe mieszkania i nowoczesne sale uniwersyteckie. Miasto zdobią liczne galerie sztuki i wspaniałe budynki w stylu wiktoriańskim. Ulica Walton wypełniona jest popularnymi pubami i klubami. Oksford znajduje się zaledwie godzinę drogi do Londynu. Autobusy do stolicy kursują stąd co kilkanaście minut, również w nocy.


null

 

Niezliczona ilość galerii, muzeów oraz zachwycających budynków w  stylu wiktoriańskim i edwardiańskim niewątpliwie stanowi główną atrakcję Oxfordu. Jest on jednak również pełen małych, modnych butików, urokliwych kawiarni oraz znakomitych restauracji. Przez miasto przepływa rzeka Tamiza, która jest integralną częścią tradycji tego miejsca. Coroczny wyścig łodzi z Oxfordu i Cambridge odbywa się właśnie na tej rzece, która płynie dalej prosto do Londynu. Oba uniwersytety walczą ze sobą w ten sposób, podtrzymując tradycję od roku 1829. Rzeka jest też miejscem ulubionej formy rozrywki mieszkańców Oksfordu – puntingu, czyli pływania specjalnymi łódkami, często porównywanymi do włoskich gondoli. Tak samo jak w Wenecji, zamiast wioseł używa się długiego kija do odpychania łodzi od koryta rzeki. Oprócz Londynu, w pobliżu Oxfordu znajduje się także nadmorska miejscowość Bournemouth oraz mała wioska Salisbury – miejsce sławnego i zagadkowego Stonehenge.

Zadaj pytanie
Wyślij