LISA! Kursy Językowe za Granicą

Manchester

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy angielskiego w Manchesterze

Szkoła językowa w Manchesterze daje możliwość podszkolenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim nie tylko ogólnie, ale też pod kątem biznesowym. Manchester to miasto postrzegane za ośrodek mody i dobrej muzyki, jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się ośrodków w kraju. Stylowy, surowy charakter Manchesteru podkreślają odnowione lofty i biura, powstałe z przebudowy hal produkcyjnych i magazynów, oddając tym samym jego przemysłowy koloryt.

nullDLACZEGO WARTO WYBRAĆ MANCHESTER:

  1. Wyjątkowe miejsce: miasto ambitnych studentów, bogactwo kulturalne
  2. Jakość: nowoczesna szkoła, kursy języka biznesu, małe grupy
  3. Najlepsza lokalizacja: centralna lokalizacja, w pobliżu największych atrakcji

 

Oddające charakter miasta pojęcia: energia, innowacja, pęd życia - to tylko niektóre z tych, które idealnie pasują do opisu Manchesteru. Często mówi się o nim, że to druga stolica Wielkiej Brytanii. Na wizerunek tej pięknej aglomeracji składają się luksusowe apartamentowce, stylowe budynki biurowe, zaaranżowane magazyny oraz fabryki. Najintensywniejszy rozwój miasta datuje się na wiek XIX, kiedy stało się ono centrum handlowo - przemysłowym. Współcześnie, Manchester uznaje się za kolebkę mody i designu, które pośród urokliwych parków, obiektów wodnych i innych elementów przyrody, podkreślają swoje piękno. 

LISA-Sprachreisen-Englisch-Manchester-Sprachschule-Stadtzentrum-Sightseeing-Kanaele-Backsteinhaeuser-romantisch-Musikszene

 

Budynki, szczególnie biblioteki, utrzymane w znakomitym stanie są dowodem na to, jak bardzo dba się o atrakcyjność miasta. Biblioteka Centralna wzorowana była na rzymskim Panteonie, zaś wiktoriańsko - gotycka fasada i bogato zdobione wnętrze Biblioteki Uniwersyteckiej im. Johna Rylanda przypominają sceny z książki o Harrym Potterze. Neogotycki ratusz oraz ogromna katedra zdumiewają każdego turystę, a uzupełniając się o widok odbijającego słońca w malowniczych kanałach, płynących wzdłuż całego miasta, przyprawiają o dreszcze. Ci z Państwa, którzy wolą sztukę w nieco bardziej współczesnym wydaniu, powinni wybrać się do powstałej w 2000 roku Galerii The Lowry. W tym samym budynku znajduje się także teatr, posiadający w swoim repertuarze również współczesne sztuki, głównie autorstwa samego patrona, zasłużonego w przedstawianiu przemysłowej północy Anglii na początku XX wieku. Centrum Manchesteru dzieli się na kilka poddzielnic, z których każda charakteryzuje się czymś innym. Jego północną część wyróżnia wiele możliwości zakupu modnych i klasycznych ubrań oraz dodatków vintage w niezliczonej ilości second-handów. Ponadto, pozwala na doskonałą rozrywkę, oferując wiele kawiarni, barów i miejsc, w których „serwuje się” muzykę na żywo. Z kolei rejon Castlefield stanowi idealne rozwiązanie dla smakoszy oryginalnego piwa angielskiego- mnóstwo tu lokali i miejsc z ogródkami piwnymi. Słowem, centrum miasta to doskonałe miejsce do zrobienia pamiątkowych zakupów dla siebie, bądź rodziny oraz odkrycia niepoznanych dotąd smaków. Manchester, jako jedno z nielicznych miast, może poszczycić się doskonałą kuchnią oraz mianem koncentracji wielu smaków świata. Zapraszamy.

 
Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .