LISA! Kursy Językowe za Granicą

Liverpool

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy jęzka angielskiego w Liverpoolu

Znane każdemu miasto, w którym narodziła się legenda światowej sceny muzycznej- zespół The Beatles, jest jednym z najlepiej rozwijających się miast Anglii. Liverpool leży an północy kraju i słynie z wielokulturowości oraz aktywnego życia nocnego. Wielbiciele futbolu wiedzą, że wywodzą się stąd dwie wybitne drużyny, zajmujące czołowe miejsca Premier League.  

LISA-Sprachreisen-Englisch-Liverpool-England-Beatles-Stadt-Ausgehen-Pub-Mersey


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ LIVERPOOL:

  1. Wyjątkowe miejsce: bogactwo propozycji kulturalnych, fani Beatlesów muszą tu przyjechać
  2. Jakość: nowoczesna szkoła z kampusem, uczestnicy kursów z całego świata
  3. Doskonała lokalizacja: w centrum miasta, zakwaterowanie w pobliżu


Mimo ogromnej sławy The Beatles i pamiątek z nimi związanych, Liverpool ma też o wiele więcej do zaoferowania turystom. Położone przy ujściu rzeki Mersey miasto, może poszczycić się bogatą historią związaną z istotnym portem morskim i ośrodkiem handlu. Oryginalny, zachowany w doskonałym stanie port, od 2004r. gości na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Cztery lata później zostało Europejską Stolicą Kultury. Liverpool, zaraz po stolicy Wielkiej Brytanii, zajmuje czołowe miejsce pod względem największej liczby muzeów, teatrów i galerii. Mieszkańcy dają się poznać jako niezwykle otwarci i przyjaźni ludzie, pełni optymizmu i humoru. Nazywani są nawet Liverpudlians lub Scourses - to drugie pochodzi od określenia gulaszu mięsnego, zwanego scouse, będącego głównym posiłkiem marynarzy podczas rejsów.

 

null

 

Oprócz tych wszystkich alternatyw kulturalnych, Liverpool jest świetną opcją do korzystania z uroków nocy. Przytulne puby brytyjskie, eleganckie koktajlowe bary, modne kluby, najlepsze restauracje świata czy wyjątkowe koncerty Orkiestry Filharmonicznej, niewątpliwie dostarczą Państwu wspaniałej zabawy, doskonałej muzyki i rozkoszy dla podniebienia. Prawdziwi kibice piłki nożnej nie mogą odpuścić sobie obejrzenia choć jednego z meczów Premier League w jednym z tutejszych pubów lub na samym stadionie. Rywalizacja w przyjaznej atmosferze dwójki lokalnych przeciwników: „Niebieskiego” Everton FC i „Czerwonego” Liverpool FC, staje się pretekstem do żywych dyskusji przy kuflu piwa. Liverpool, nie będąc głównym punktem turystycznym Wielkiej Brytanii, jest idealnym miejscem do nauki i wypoczynku. Przyjezdni bardzo szybko zaprzyjaźniają się z mieszkańcami, poznając jednocześnie smaki autentycznego brytyjskiego stylu życia.


Zadaj pytanie
Wyślij