LISA! Kursy Językowe za Granicą

Auckland

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka angielskiego w Auckland

Białym żaglówkom, które zbliżają się do portu w Auckland z morza, ukazuje się zapierająca dech w piersiach panorama miasta. Ziemia Maorysów pełna jest naturalnych cudów – od tryskających gejzerów i wszechobecnych wierzb płaczących po czyste, spokojne plaże.

Kursy języka angielskiego w Auckland - opis miasta

LISA-Sprachreisen-Englisch-Auckland-Neuseeland-Skyline-Aussicht-Meer-Landschaft-Neuseeland

Auckland położone jest między Zatoką Hauraki i Morzem Tasmańskim, na północy Nowej Zelandii. Miasto otaczają góry oraz morze i jest największym w państwie –jego populacja liczy ok. 1,3 miliona. Wielu jego mieszkańców to potomkowie narodów z wysp Oceanu Spokojnego, Azji oraz Europy. Auckland jest również domem dla dużej społeczności tubylców – Maorysów. Dzięki tej mieszance kultur miasto charakteryzuje niesamowity mix różnych religii – znajdują się tu kościoły katolickie, anglikańskie i luterańskie, synagogi oraz świątynie buddyjskie.

null

Auckland nazywane jest „Miastem Żagli” – znajduje się tu najstarszy na świecie klub jachtowy, a większość dzielnic graniczy z morzem. W świeżo odnowionej, historycznej części portowej, Viaduct Basin, mieści się mnóstwo ekskluzywnych sklepów i restauracji oferujących zarówno przysmaki kuchni Pacyfiku, jak i dania europejskie oraz azjatyckie. Warto spróbować w nich również lokalnego, nowozelandzkiego wina. Dzielnica ta pełna jest także klubów, które w nocy tętnią życiem. Polecamy też wybrać się do centrum miasta, gdzie zakupić można tradycyjne rękodzieła Maorysów - np. w Victoria Park Market.

Piękne plaże rozciągają się praktycznie na całej długości brzegu Auckland i znakomicie nadają się do pływania i uprawiania surfingu. Na wschodzie znajdziesz plaże o śnieżnobiałym piasku – Mission Bay, Devonport oraz Takapuna. Z kolei plaże położone na zachodzie miasta znane są z czarnego koloru, którego nadają mu wulkaniczne pyły. Warto również wybrać się na wycieczkę poza miasto – np. do Rotorua, aby zobaczyć naturalne ciepłe źródła i gejzery.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .