LISA! Kursy Językowe za Granicą

Adelajda

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kurs języka angielskiego w Adelajdzie

Adelajda jest nowoczesnym miastem pełnym studentów. Wyróżnia się specyficznym stylem życia swoich mieszkańców. Jest ważnym centrum edukacji, sztuki, kultury i badań. Ponadto, ze względu na liczne wydarzenia i koncerty, nazywane jest miastem festiwali.

Kursy języka angielskiego w Adelajdzie - opis miasta

LISA-Sprachreisen-Englisch-Adelaide-Land-durchqueren-Outback-Uluru-Mountain

Adelajda to miasto położone w południowej Australii, stanowiące główne centrum edukacji, sztuki, kultury i badań naukowych. Na Adelajdę duży wpływ miała imigracja osób z Europy Środkowej. Jednak, mimo że jest bardzo dużym miastem z nowocześnie zaprojektowanym centrum, Adelajda nie straciła nic ze swojego uroku i spokoju. Wszystko jest jasno skonstruowane, muzea, restauracje i sklepy dostępne są w każdym miejscu. W centrum Adelajdy mieszczą się liczne galerie i muzea, jak na przykład Muzeum Architektury i Galeria SASA. Najlepsze miejsca na zakupy to 'Rundle Mall' lub 'Central Market'. Do morza dojechać można tramwajem w zaledwie pół godziny. W małej wiosce Glenelg, która pamięta czasy angielskiego nadmorskiego kurortu, liczne kawiarnie wzdłuż morskiej promenady i piękne plaże zapraszają do wypoczynku i pływania.

 

Co dwa lata w Adelajdzie odbywa się największy w rejonie Pacyfiku kulturalny festiwal. Dlatego też miasto nazywane jest "Miastem Festiwali". Ponadto słynie ono też ze swoich wybornych win. Sześć z dziesięciu najlepszych australijskich win pochodzi z upraw w pobliżu Adelajdy, np. z Barossa Valley i Clare Valley. Klimat miasta przypomina śródziemnomorski klimat Europy Południowej. Plaże na południowym wybrzeżu ciągną się kilometrami i są popularne w szczególności w sezonie letnim. Wyspa Kangurów (Kangaroo Island), 100 km na południe od Adelajdy, jest kolejnym uwielbianym przez turystów miejscem. Warto odwiedzić ją ze względu na jej oryginalną, prawie nietkniętą faunę i florę. Możesz tu zobaczyć kangury, koala i inne zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Wielu turystów rozpoczyna swoja podróż po Australii właśnie od Adelajdy.

 

Zadaj pytanie
Wyślij