LISA! Kursy Językowe za Granicą

Adelajda

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kurs języka angielskiego w Adelajdzie

Adelajda jest nowoczesnym miastem pełnym studentów. Wyróżnia się specyficznym stylem życia swoich mieszkańców. Jest ważnym centrum edukacji, sztuki, kultury i badań. Ponadto, ze względu na liczne wydarzenia i koncerty, nazywane jest miastem festiwali.

Kursy języka angielskiego w Adelajdzie - opis miasta

LISA-Sprachreisen-Englisch-Adelaide-Land-durchqueren-Outback-Uluru-Mountain

Adelajda to miasto położone w południowej Australii, stanowiące główne centrum edukacji, sztuki, kultury i badań naukowych. Na Adelajdę duży wpływ miała imigracja osób z Europy Środkowej. Jednak, mimo że jest bardzo dużym miastem z nowocześnie zaprojektowanym centrum, Adelajda nie straciła nic ze swojego uroku i spokoju. Wszystko jest jasno skonstruowane, muzea, restauracje i sklepy dostępne są w każdym miejscu. W centrum Adelajdy mieszczą się liczne galerie i muzea, jak na przykład Muzeum Architektury i Galeria SASA. Najlepsze miejsca na zakupy to 'Rundle Mall' lub 'Central Market'. Do morza dojechać można tramwajem w zaledwie pół godziny. W małej wiosce Glenelg, która pamięta czasy angielskiego nadmorskiego kurortu, liczne kawiarnie wzdłuż morskiej promenady i piękne plaże zapraszają do wypoczynku i pływania.

 

Co dwa lata w Adelajdzie odbywa się największy w rejonie Pacyfiku kulturalny festiwal. Dlatego też miasto nazywane jest "Miastem Festiwali". Ponadto słynie ono też ze swoich wybornych win. Sześć z dziesięciu najlepszych australijskich win pochodzi z upraw w pobliżu Adelajdy, np. z Barossa Valley i Clare Valley. Klimat miasta przypomina śródziemnomorski klimat Europy Południowej. Plaże na południowym wybrzeżu ciągną się kilometrami i są popularne w szczególności w sezonie letnim. Wyspa Kangurów (Kangaroo Island), 100 km na południe od Adelajdy, jest kolejnym uwielbianym przez turystów miejscem. Warto odwiedzić ją ze względu na jej oryginalną, prawie nietkniętą faunę i florę. Możesz tu zobaczyć kangury, koala i inne zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Wielu turystów rozpoczyna swoja podróż po Australii właśnie od Adelajdy.

 

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .