LISA! Kursy Językowe za Granicą

Rzym

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy języka włoskiego w Rzymie

W Rzymie znajduje się nie ogromna ilość miejsc, które trzeba zobaczyć – starożytne budowle i ruiny, średniowieczne kościoły, renesansowe fontanny i pałac – praktycznie każda uliczka jego "centro storico" kryje w sobie jakieś atrakcje.

LISA-Sprachreisen-Italienisch-Rom-Nationaldenkmal-Monumento-Nazionale-a-Vittorio-Emanuele-II-italienische-Flagge-ewige-Stadt-Sightseeing-Forum-Romanum


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ RZYM:

  1. Miejsce: nauka włoskiego w centrum Wiecznego Miasta
  2. Bogaty wybór kursów: kursy kombinacyjne, kluturowe, egzaminacyjne
  3. Jakość: piękna szkoła, w pobliżu dworca głównego, zakwaterowanie stosunkowo blisko


Rzym to największe włoskie miasto, liczące ok. 2,5 miliona mieszkańców. W jego centrum praktycznie na każdym kroku trafić można na światowej klasy zabytki, słynne muzea i place ze wspaniałymi fontannami, takimi jak cudowna Fontana do Trevi. W środku miasta znajduje się także Watykan – najmniejsze niepodległe państwo na świecie, w którym rezyduje papież, głowa Kościoła Rzymskokatolickiego. W 1980 roku Watykan został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO ze względu na wielkie dzieła sztuki, które się w nim znajdują – włączając w to Kaplicę Sykstyńską i cały Plac oraz Bazylikę Św. Piotra – największą katedrę w Europie. Papież dwa razy w roku wygłasza z jej balkonu uroczyste błogosławieństwo Urbi et Orbi. Kopuła bazyliki pozostaje otwarta dla zwiedzających – z jej szczytu rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Wieczne Miasto. 

 

null  

Po drugiej stronie Tybru położony jest jeden siedmiu nowych cudów świata – Koloseum. W czasach Imperium Romanum była to arena walk gladiatorów i dzikich zwierząt, która pomieścić mogła ponad 50 tysięcy widzów. Obecnie obiekt ten jest udostępniony turystom do zwiedzania. Można się do niego łatwo dostać linią metra B, wysiadając na przystanku o nazwie Colosseo. Stąd warto też wybrać się spacerem do położonego niedaleko innego wspaniałego zabytku – Forum Romanum na wzgórzu Palatynu, kulturalne i administracyjne centrum Imperium Rzymskiego. Wśród starożytnych budowli Forum znajdują się m.in. świetnie zachowane Łuk Tytusa oraz Kuria, w której odbywały się posiedzenia rzymskiego senatu. Po kilku minutach dalszej wędrówki można dojść do Placu Weneckiego z pałacem o tej samej nazwie oraz monumentalnym Ołtarzem Ojczyźnianym (Altare della Patria) – marmurową budowlą, która mieści m.in. Museo del Risorgimento. Kolejnym ważnym zabytkiem położonym w pobliżu jest okrągły Panteon – świątynia ufundowana w II wieku przez cesarza Hadriana.

Po całym dniu zwiedzania warto się trochę rozerwać. Dobrym punktem wieczornych spotkań ze znajomymi jest teren Campo de’ Fiori. Można stąd ruszyć na kolację do jednej z serwujących wyborne jedzenie restauracji przy placu Piazza Navona lub do bardziej kameralnej trattorii, w mniej turystycznej części Rzymu. Po kolacji warto wybrać się na spacer do placu Piazza di Spagna, gdzie na słynnych Hiszpańskich Schodach, co wieczór gromadzą się młodzi ludzie zanim wyruszą na imprezę. Ciekawe kluby znajdują się w dzielnicy Testaccio. Osoby, które zostają w Rzymie na dłużej powinny poświęcić jeden dzień na to, by poszaleć po sklepach lub chociaż zobaczyć luksusowe wystawy sklepów przy Via Condotti, takich jak np. Dolce & Gabbana, czy Beltrami. Jeśli jednak czujesz, że Twój pobyt w Rzymie jest za krótki i chcesz tu w przyszłości wrócić, koniecznie wybierz się do barokowej Fontanny di Trevi – podobno każdy kto wrzuci tu monetę, jeszcze kiedyś odwiedzi to Wieczne Miasto.

Zadaj pytanie
Wyślij