LISA! Kursy Językowe za Granicą

Kaliningrad

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy rosyjskiego Kaliningradzie

Kaliningrad, dawniej znany jako Königsberg (Królewiec), do 1945 roku był częścią Prus Wschodnich. To miejsce narodzin filozofa Immanuela Kanta i artystki Käthe Kollwitz. Oferuje mnóstwo wielkomiejskich atrakcji, takich jak muzea, galerie, zabytki, restauracje i teatry.

null

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ KALININGRAD KALININGRAD:

  1. Niskie koszty: już za kilkadziesiąt złotych, można dojechać z Polski autobusem

  2. Jakość: małe grupy, indywidualne podejście do kursanta

  3. Natura i kultura: historyczne miasto nad Bałtykiem,


Kaliningrad liczy 420 000 mieszkańców i położony jest u ujścia rzeki Pregoły do Bałtyku, w otoczeniu zielonych pól i lasów. To rodzinne miasto Immanuela Kanta zostało założone w XIII wieku przez Krzyżaków jako Königsberg (Królewiec) i do 1945 roku było stolicą Prus Wschodnich. Wtedy, po wielu tygodniach oblężenia, miasto zostało zdobyte przez Armię Czerwoną i po konferencji poczdamskiej wcielone do terytorium ZSRR, które zmieniło mu nazwę na Kaliningrad. Obecnie jest to ekonomiczne centrum Obwodu Kaliningradzkiego – eksklawy rosyjskiej położonej między Polską, a Litwą.  Dzisiejszy Kaliningrad stanowi ciekawą mieszankę cech współczesnej Rosji z przeszłością Prus Wschodnich – rosyjskiej architektury i wzornictwa z pruską surowością i kulturą. Jak w każdym dużym mieście, znajduje się tu wiele różnorodnych atrakcji dla każdego. Wśród nich wymienić można bary, kawiarnie, restauracje, słynne teatry (jak Teatr Dramatyczny Obwodu Kaliningradzkiego), muzea, galerie i zabytki.
 

null


W stolicy Obwodu Kaliningradzkiego znajduje się także duży ogród zoologiczny, o ponad 100-letniej tradycji, w którym mieszka prawie 2500 zwierząt. Warto odwiedzić w tym mieście również wspaniałe muzea – ciekawą atrakcję stanowi Muzeum Morskie, mieszczące się w dawnym statku badawczym (Vityaz), na brzegu rzeki Pregel. Można się tam dowiedzieć wiele na temat topografii Zalewu Wiślanego. Innymi miejscami, o którym warto wspomnieć są Muzeum Immanuela Kanta, Muzeum Bursztynu, Pomnik Kosmonauty oraz Kaliningradzka Galeria Sztuki. Jednym z symboli Kaliningradu, a zarazem najwspanialszym przykładem ceglanej architektury gotyckiej jest XIV-wieczna Katedra św. Wojciecha i Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedyna znacząca budowla, która zachowała się z tamtego okresu. Została w dużym stopniu zniszczona w czasie II wojny światowej, ale odbudowano ją w latach 90’ XX wieku. Innym ważnym zabytkiem jest Dom Sowietów, wzniesiony w połowie ubiegłego wieku na miejscu zburzonego zamku krzyżackiego w Królewcu. Budowa nie została jednak nigdy dokończona ze względu na niestabilne grunty. Opinie na jej temat są bardzo podzielone – jedni uważają, że ta budowla-pomnik oszpeca miasto i powinna zostać zburzona, inni zaś sądzą, że jest częścią historii Kaliningradu i jego symbolem. Przebywając w Kaliningradzie trzeba też spróbować lokalnych potraw, takich jak królewieckie klopsy na kwaśno, podawane z kaparami, czy barszcz. W tutejszych restauracjach podawane są oczywiście również dania kuchni różnych narodów, takie jak sushi, czy pizza.

Zadaj pytanie
Wyślij

Thank you for your inquiry.

Your inquiry has been received. We will respond as soon as possible.

Your inquiry number is .