LISA! Kursy Językowe za Granicą

Nowy Jork - Manhattan

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Angielski w New York – Manhattan

Manhattan to serce Nowego Jorku. Tu mieszka i pracuje elita miasta - artyści, architekci, bankierzy, prawnicy.  Piąta Aleja (The Fifth Avenue) to najsłynniejsza ulica handlowa świata. Znajdziesz tutaj najmodniejsze sklepy, odwiedzane przez klientów z całego świata, którym zależy aby podążać za aktualnymi trendami.

null

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NOWY JORK – MANHATTAN:

  1. Miejsce: szkoła na Manhattanie w nowojorskim Brodway'u
  2. Jakość: nowoczesna szkoła, międzynarodowa atmosfera
  3. Bogaty wybór kursów: intensywne, egzaminacyjne, zajęcia indywidualne, biznesowe

 

Nasza położona jest na nowojorskim Brodway'u, w otoczeniu teatrów, restauracji i sklepów. To właśnie tutaj na Manhattanie znajdują się najbardziej znane i charakterystyczne miejsca miasta nazywanego przez ich mieszkańców  Big Apple, np. takie jak: Empire State Building - najwyższy budynek w mieście, na który w słynnym filmie wspinał się King Kong, centrum finansowo-giełdowe Wall Street, czy Central Park, który gości każdej jesieni słynny nowojorski maraton. Manhattan to również miejsce gdzie ulokowane są najlepsze sklepy, zwłaszcza w dzielnicy Soho i na 5th Avenue (Piątej Alei). Eleganckie butiki, galerie sztuki idą w parze z awangardowymi wnętrzami sklepów znanych designerów. Artyści z Soho swoimi pracami odciskają piętno w całym mieście. Soho ma bardzo europejski charakter. Koniecznie wybierz się do kościoła ewangelicznego w Harlemie, aby usłyszeć śpiewające chóry gospel, zaledwie 10 minut spacerem od Central Parku. 

null

 

Manhattan to również dom legendarnego Brodway’u – dzielnicy teatralnej Nowego Jorku, o występach, na której marzą miliony aktorów i aktorek z całego świata. Z ponad 500 galeriami sztuki, 150 muzeami i podobną ilością teatrów, Nowy Jork jest uznawany za wpływowe centrum kulturalne świata. Po drugiej stronie rzeki znajduje się Brooklyn – dzielnica domów z czerwonej cegły i piaskowca z XIX wieku. Dzielnica właściwie ulokowana jest na Long Island i ma powierzchnią zbliżoną do Majorki. Naturalne piękno tego  miejsca, nazywanego również Gold Coast skłoniło wielu milionerów do zbudowania tutaj swoich domów. Na Long Island urodził się Woody Allen, a Steven Spielberg ma dom wakacyjny.

Zadaj pytanie
Wyślij