LISA! Kursy Językowe za Granicą

Nowy Jork - Empire State

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Angielski w Nowym Jorku – Empire State

Nowy Jork jest domem światowej sławy intelektualistów, artystów, designerów, fotografów. Sprawia to, że Nowy Jork nazywany jest miastem sztuki, które nigdy nie śpi. Nasza szkoła językowa położona jest na 63 piętrze słynnego Empire State Building.

nullDLACZEGO WARTO WYBRAĆ NOWY JORK – EMPIRE STATE:

  1. Miejsce: Nauka angielskiego w słynnym Empire State Building
  2. Szeroki wybór kursów: egzaminacyjne, biznesowe, zajęcia indywidualne
  3. Jakość: komfortowa szkoła, uczestnicy z całego świata

 

Kilka godzin lotu z Europy i jesteśmy w Nowym Jorku. Lądując w nocy na lotnisku JFK i później jadąc taksówką na Manhattan naszym oczom nagle ukaże się niesamowity widok rozświetlonego miasta. Wrażenie zapierające dech w piersiach gwarantowane! Dwa najsłynniejsze „znaki firmowe” Nowego Jorku to Empire State Building oraz monumentalna Statua Wolności na Liberty Island. Obydwa są widoczne z mostu brooklyńskiego, który przecina East River. Wiele mostów łączy różne części miasta z Manhattanem. To właśnie tutaj znajdują się najbardziej znane i charakterystyczne miejsca miasta nazywanego przez ich mieszkańców  Big Apple, np. takie jak: Empire State Building - najwyższy budynek w mieście, na który w słynnym filmie wspinał się King Kong, centrum finansowo-giełdowe Wall Street, czy Central Park, który gości każdej jesieni słynny nowojorski maraton. Manhattan to również miejsce gdzie ulokowane są najlepsze sklepy, zwłaszcza w dzielnicy Soho i na 5th Avenue (Piątej Alei). Eleganckie butiki, galerie sztuki idą w parze z awangardowymi wnętrzami sklepów znanych designerów. Artyści z Soho swoimi pracami odciskają piętno w całym mieście. Soho ma bardzo europejski charakter. Koniecznie wybierz się do kościoła ewangelicznego w Harlemie, aby usłyszeć śpiewające chóry gospel, zaledwie 10 minut spacerem od Central Parku.

 


null

 

 

Manhattan to również dom legendarnego Brodway’u – dzielnicy teatralnej Nowego Jorku, o występach, na której marzą miliony aktorów i aktorek z całego świata. Z ponad 500 galeriami sztuki, 150 muzeami i podobną ilością teatrów, Nowy Jork jest uznawany za wpływowe centrum kulturalne świata. Po drugiej stronie rzeki znajduje się Brooklyn – dzielnica domów z czerwonej cegły i piaskowca z XIX wieku. Dzielnica właściwie ulokowana jest na Long Island i ma powierzchnią zbliżoną do Majorki. Naturalne piękno tego  miejsca, nazywanego również Gold Coast skłoniło wielu milionerów do zbudowania tutaj swoich domów. Na Long Island urodził się Woody Allen, a Steven Spielberg ma dom wakacyjny.

Bronx jest północną dzielnicą Nowego Jorku, słynie ze scen hip hop’owych i tańca breakdance. Przejazd metrem na Bronx daje fascynujący obraz unikalnej kultury dzielnicy. Miasto można zobaczyć w całej okazałości wybierając  się w 20 minutową przejażdżkę promem  z Manhattanu na Staten Island (w przeszłości Ellis Island), będącej w przeszłości bramą dla emigrantów szukających w Stanach Zjednoczonych lepszej przyszłości. Dla przybywających  z całego świata emigrantów, symbolem wolnej i bogatej Ameryki stała się  Statua Wolności. Olbrzymi posąg wykonany z ponad 200 ton miedzi z lśniącą złotem koroną i pochodnią.

Zadaj pytanie
Wyślij