LISA! Kursy Językowe za Granicą

Boston Campus

 
22 – 665 02 81
info@podrozejezykowe.pl
Pon. - Pt. — 10:00 - 18:00

Kursy angielskiego w Bostonie - Campus

Gdzie lepiej uczyć się języka angielskiego niż na prestiżowej uczelni w Bostonie - mieście Uniwersytetu Harvarda? Boston to metropolia o ciekawej historii i bogatej ofercie kulturalnej, która oferuje turystom wiele różnorodnych atrakcji.

LISA-Sprachreisen-Englisch-Boston-Campus-Park-draussen-lernen-internationale-Teilnehmer-Sprachunterricht-College


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ BOSTON-CAMPUS:

 

  1. Miejsce: nauka angielskiego w komfortowym, typowo amerykańskim kampusie uniwersyteckim
  2. Zielona okolica: szkoła otoczona parkami w elganckiej dzielnicy Chestnut Hill.
  3. Infrastruktura: nowoczesne wyposażenie, boiska i obiekty sportowe
 

Boston to położone na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych miasto, w którym nowoczesność łączy się z tradycją. Na jego przedmieściach znajdują się dwie znakomite uczelnie wyższe o bogatej historii – Harvard University oraz Massachusetts Institute of Technology. Kształciło się w nich wielu słynnych ludzi, m.in. prezydent USA – Barack Obama, twórca Facebooka – Mark Zuckerberg oraz były szef Microsoftu – Bill Gates. Boston to najbardziej europejskie miasto w Ameryce – wiele jego części wzorowanych było na Londynie, m.in. piękne parki, budynki z czerwonej cegły i brukowane ulice. Znaleźć tu można również wysokie drapacze chmur, choć wydają się one tu być nieco mniejsze niż w innych metropoliach Stanów Zjednoczonych.

LISA-Sprachreisen-Englisch-Boston-Campus-Sprachschule-College-Campus-Garten

 

W centrum Bostonu znaleźć można wiele różnorodnych atrakcji, takich jak Muzeum Sztuk Pięknych, czy słynny Szlak Wolności (Freedom Trail), którego czerwona linia prowadzi przez 16 znaczących dla miasta historycznych miejsc. Jednym z nich jest Faneuil Hall – XVIII-wieczne targowisko i miejsce publicznych wystąpień, zwane często „kołyską wolności”. Przemawiał w nim m.in. jeden z ojców-założycieli Stanów Zjednoczonych – Samuel Adams. Obecnie w trzech halach targowych o nazwach North Market, Quincy Market oraz South Market można kupić wspaniałe pamiątki oraz wysokiej jakości produkty spożywcze. Odbywa się tam również wiele wydarzeń kulturalnych i artystycznych, takich jak Street Theater Festival. W Bostonie warto również wybrać się na mecz słynnej drużyny baseballowej Boston Red Sox. Grają oni na jednym z najstarszych i najbardziej znanych stadionów w Stanach Zjednoczonych – Fenway Park. Polecamy również odwiedzić New England Aquarium, gdzie można podziwiać pingwiny, lwy morskie i inne zwierzęta żyjące w wodzie i w jej pobliżu. Akwarium oferuje również wycieczki promem na otwarte morze, w miejsce, w którym świetnie widać delfiny i wieloryby. W zatoce Bostonu, Massachussetts Bay, znajduje się 15 małych wysp, do których dotrzeć można promem od maja do października. Warto wybrać się tam na piknik w otoczeniu pięknej przyrody.

Nasza szkoła położona jest na terenie kampusu uczelni Pine Manor College, jedynie 20 minut transportem publicznym od centrum Bostonu. Otaczają ją zielone, zalesione tereny. Wszystkie sale lekcyjne są jasne i dobrze wyposażone. W szkole znajduje się biblioteka, pracownia komputerowa z dostępem do Internetu oraz stołówka. Kursanci mogą korzystać z obiektów sportowych kampusu, takich jak boiska do footballu, koszykówki i siatkówki, siłownia i korty tenisowe.

 

 

Zadaj pytanie
Wyślij